REKLAMA - ZA DARMO 10000 WYŚWIETLEŃ NA START!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Seniorzy Biesiadowali w Gorczenicy

XIX Biesiada Kulturalna Seniorów w Gorczenicy odbyła się 6 października. Wspomniany został pomysłodawca biesiady śp. pan Stefan Czupryński, który zmarł w styczniu 2019 roku. To z jego inicjatywy organizowano pierwszą biesiadę w roku 2001. Z czasem ta impreza się rozwijała, powstało więcej zespołów śpiewaczych w Gminie Brodnica, oraz w sąsiednich gminach.
W tym roku zaproszono 30 zespołów i 29 zespołów potwierdziło i przybyło na biesiadę. Biesiada przyjęła formę przeglądu, zrezygnowano z wyboru najlepszych zespołów, bo nie o miejsca tu chodzi. Każdy zespół otrzymuje statuetkę Wójta Gminy Brodnica i pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy, integracji seniorów.
Biesiada to duże wydarzenie kulturalne. Większość zespołów to nasi sąsiedzi z okolicznych gmin, nie zabrakło jednak zespołu z województwa mazowieckiego i wielkopolskiego. Wydarzenie cieszy się ogromną popularnością, a to zasługa wkładu pracy i zaangażowaniu wielu osób. Bez wsparcia p. Wójta, pracowników Urzędu Gminy Brodnica, nie udałoby się zorganizować tak dużej imprezy. Serdecznie podziękowania dla dyrektor szkoły podstawowej w Gorczenicy pani Elżbiecie Krajnik wraz z gronem nauczycielskim i wszystkimi pracownikami szkoły oraz uczniami. Ogromne podziękowania dla pani Wiesławy Jaranowskiej – kierownik GOPS w Brodnicy za współpracę ze sponsorami i pomoc w organizacji. Od lat możemy liczyć na wsparcie, to piękny gest.
Podziękowania należą się pracownikom urzędu którzy pomagają w obsłudze wydarzenia, od prac związanych z przygotowaniem, po prace porządkowe po biesiadzie.
Dekoracje biesiady wzbudzają duży zachwyt uczestników biesiady, a to zasługa pana Michała Gutkowskiego, uzdolnionego plastyka. Imprezę poprowadził pan Wiesław Mierzyński wraz z firmą Avis, bardzo dziękuję za profesjonalizm w oprawnie muzycznej i fotografowaniu imprezy.
Na biesiadzie nie zabrakło wystaw rękodzieła. Swoje prace wystawiła pani Renata Zdunowska z Komorowa, pani Agnieszka Bartoszewska z Gorczenicy, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brodnicy i pani Danuta Wiśniewska - "Lawendowa pasja" z Szabdy. Bardzo dziękuję paniom za uświetnienie wydarzenia.
Patonat medialny nad biesiadą objęła TVP 3 Bydgoszcz, TVK Eltronik i Czas Brodnicy. Dziękuję za promocję wydarzenia.
Wśród zaproszonych gości obecny był pan Zbigniew Sosnowski poseł na Sejm, który przyjeżdża do nas na każdą Biesiadę a także swą obecnością zaszczycili nas: Tomasz Lenz poseł na Sejm, w imieniu posła na Sejm Jana Ardanowskiego przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Hubert Jakubowski, dr Tomasz Sińczak, Starosta Brodnicki Piotr Boiński, Wicestarosta Brodnicki Stanisław Kosakowski, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, Przemysław Górski Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, dyrektorzy szkół: Elżbieta Krajnik SP Gorczenica, Zenon Matuszewski SP w Gortatowie z/s w Szczuce, Wiesława Jaranowska Kierownik GOPS Brodnica oraz radni Gminy Brodnica, Anna Sławińska, Agnieszka Kowalkowska, Jarosław Dornakowski, Andrzej Roskowski, sołtys Wojciech Brokos, Justyna Zielińska z Szabdy, Wiesława Zielińska była sekretarz Gminy Brodnica oraz emerytowani pracownicy biblioteki: Małgorzata Zarembska, Bernadeta Pankowska.
Serdeczne podziękowania składam sponsorom: Wiesławie i Czesławowi Okrasa, Elżbiecie i Kazimierzowi Okrasa, Franciszkowi Rupińskiemu Cukiernia "Migo" z Górzna, Beacie Grzybowskiej i Tomaszowi Siekierskiemu firma "Multi" z Brodnicy oraz Marcinowi Krajewskiemu firma "Neo-System" z Brodnicy.

źródło: Urząd Gminy Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 08.10.2019, 11:22 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 592
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.