baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > ILO szachowym ambasadorem powiatu

15 października br. reprezentacja ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej wystartuje w międzynarodowym, towarzyskim turnieju szachowym pomiędzy szkołami. W rozgrywkach udział swój zapowiedziały drużyny z Panamy, Anglii, Hiszpanii, Grecji i Polski.
- Zawody będą rozgrywane za pośrednictwem serwera do gry w szachy i będą trwały przez cały rok szkolny, do czerwca 2020 – informuje Marcin Kołodziejski, opiekun i trener szachistów z ILO. - Drużyna składa się z trzech zawodników i opiekuna. Zawody będą doskonałym sprawdzianem umiejętności pozyskanych na zajęciach szachowych w ramach szkolnego koła.
Jak zaznaczył trener teamu z Lidzbarskiej, podczas trwania turnieju zawodnicy będą mogli się komunikować tylko w języku angielskim, Doskonalenie umiejętności językowych, oprócz rozwijania zdolności strategicznego myślenia, stanowi dodatkowy atut międzynarodowych rozgrywek.
Zawodnicy szkolnego koła szachowego są wielokrotnymi złotymi medalistami mistrzostw powiatu. Indywidualnie również startują z powodzeniem w turniejach regionalnych. Reprezentacja ILO, jedyna ze szkół powiatu oraz województwa, będzie ambasadorem regionu w tych rozgrywkach. W poprzedniej edycji drużyna licealistów z Lidzbarskiej zdobyła brązowy medal.
Na zdjęciu od lewej: opiekun i trener Marcin Kołodziejski, Michał Wieczyński, Wiktor Olszewski, Łukasz Magalski


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 10.10.2019, 11:23 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 685

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Brawo! Moje gratulacje!
Dodany 12.10.2019, 12:26 przez mat