baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Usuwanie odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: "Usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej".
Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.
Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.
W związku z powyższym rolnicy z terenu miasta Brodnicy zainteresowani odbiorem odpadów pochodzących z działalności rolniczej, tj.:
- folii rolniczych,
- siatki i sznurka do owijania balotów,
- opakowań po nawozach,
- big bagów,
mogą składać wnioski wraz z informacją o w/w odpadach w Urzędzie Miejskim Brodnicy w terminie do 30.11.2019 r.
Druk wniosku dostępny jest w punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Brodnicy, w Biurze Ochrony Środowiska – pok. 308 oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brodnicy www. brodnica.pl w zakładce ochrona środowiska.
Wraz z wnioskiem o pomoc w realizacji zadań związanych z usuwaniem folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej należy złożyć informację o posiadanych odpadach pochodzących z działalności rolniczej oraz podpisaną informację o przetwarzaniu danych osobowych.
Wnioski będą realizowane pod warunkiem pozyskania przez Miasto Brodnica dofinansowania z NFOŚiGW w Warszawie.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 20.10.2019, 09:46 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 407

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Na marginesie, a ile to rolników mieszka w mieście Brodnica, że miasto przystępuje do takiego programu? Pewnie okaże się, że co drugi radny to rolnik:-)
Dodany 21.10.2019, 10:54 przez Padaka
To już jest jakieś chore, jak to jest że rolnicy dostają kasę nawet na usuwanie swoich śmieci po produkcyjnych a każdy inny przedsiębiorca musi za takie usługi płacić sam? Chory kraj.
Dodany 21.10.2019, 00:07 przez Ręce opadają