baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Brodnicka policjantka na Międzynarodowym Seminarium IPA w Dublinie

Mł.asp. Sylwia Aleksandrowicz w ramach programu Placement programme, realizowanego przez International Police Association (IPA) – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów, w dniach 13-20 października 2019 roku, wzięła udział w Międzynarodowym Seminarium Policji w Dublinie.
Brodnicka policjantka mł.asp. Sylwia Aleksandrowicz w dniach 13-20 października, uczestniczyła w Międzynarodowym Seminarium Policji w Dublinie, którego tematyka dotyczyła: Działań Policji w przypadku zaistnienia masowego zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego na skutek ataku terrorystycznego. Udział w cyklu wykładów i ćwiczeń miało miejsce w siedzibie obrony cywilnej w Ratra House, Phoenix Park w Dublinie. Uczestnikami seminarium byli funkcjonariusze z Irlandii, Anglii, Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Szwecji oraz Australii. Celem seminarium było zwiększenie świadomości i utrwalenie podstawowych umiejętności policjanta tzw. " pierwszej linii" niezbędnych do podjęcia właściwych działań w czasie stresującego i nieprzewidywalnego zdarzenia jakim jest masowe zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego.
Uczestnicy seminarium zostali zapoznani z wybranymi doświadczeniami policjantów podejmujących działania w czasie ataków terrorystycznych na terenie Europy. Omówiono taktykę działania jak i wyposażenie policjanta, które mogą znacznie ułatwić i usprawnić działanie jego i innych służb ratowniczych na miejscu zdarzenia. Poruszono kwestię właściwej komunikacji policjanta zwłaszcza ze stanowiskiem kierowania.
Zostało przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz certyfikowane szkolenie z zakresu rozpoznawania i postępowania w przypadku wystąpienia epilepsji. Ponadto, policjanci wysłuchali ekspertów w dziedzinie radzenia sobie ze stresem w trakcie krytycznego zdarzenia masowego, jak i po nim. Cykl wykładów i ćwiczeń zakończony został sprawdzianem praktycznym polegającym na udziale w symulacji zdarzenia masowego niosącego zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób. Pozwoliło to nie tylko na utrwalenie zdobytej wiedzy ale także na porównanie praktyk policyjnych stosowanych w różnych krajach.
Ponadto, uczestnicy seminarium zwiedzając siedziby Policji w Dublinie, mieli okazję zapoznać się strukturą organizacyjna Policji oraz zasadami działania poszczególnych wydziałów Policji w Irlandii. Dzięki uprzejmości członków IPA Ireland, mieli także okazję zwiedzić miasto Dublin, odwiedzić Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie oraz poznać malownicze okolice Wicklow oraz Blackstone.
Odbycie stażu i udział w seminarium brodnickiej policjantki w Irlandii było ważnym doświadczeniem. Zdobyta wiedza i umiejętności oraz nawiązane kontakty z pewnością będą bardzo przydatne w pełnieniu dalszej służby.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 29.10.2019, 15:52 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 1179

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Nasze kobity najmniejsze. Nie ma w Policji limitu wzrostu i tym samym „przestrzennej”, budzącej respekt, prezencji?
Dodany 29.10.2019, 21:51 przez wzrokowiec