baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Działania Znicz 2019

W związku, ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, w okresie od 31 października w powiecie brodnickim przeprowadzone zostaną działania pn. " Znicz 2019", których głównym celem będzie zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu. Wzmożone kontrole, prowadzone będą od środy (31.10), aż do niedzieli (3.11.).

Święto to, jest okresem wzmożonego ruchu na drogach, a szczególnie wokół cmentarzy. Duże skupiska ludzi i pojazdów stanowi potencjalne zagrożenie dla wszystkich. Od wielu lat to właśnie w pierwszych dniach listopada dochodzi do największej liczby wypadków i kolizji. Na drogi wyjeżdża praktycznie wszystko co ma koła i silnik.

Główną przyczyną zdarzeń drogowych jest rozwijanie nadmiernej prędkości.
Policjanci apelują o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i zwracania bacznej uwagi na to, co dzieje się wokół.

Kierowco!
- Zachowaj szczególną ostrożność poruszając się samochodem. Jedź z taką prędkością, która pozwoli ci zapanować nad pojazdem i nie utrudni jazdy innym.
- Korzystaj tylko z wyznaczonych miejsc do parkowania.

Pieszy!
- Pamiętaj, że samochodu nie da się zatrzymać natychmiast, dlatego też nie powinieneś wymuszać pierwszeństwa przejścia przez jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem.
- Idąc drogą poza miastem po zmroku, powinieneś posiadać na ubraniu elementy odblaskowe, by kierowcy mogli cię dostrzec w odpowiednim momencie i bezpiecznie ominąć.

Rowerzysto!
- Pamiętaj, o używaniu kamizelek odblaskowych
- wyposażeniu roweru w odpowiednie oświetlenie i dzwonek,
- nie wsiadanie na rower pod wpływem alkoholu,
- bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonych działań policjanci będą przede wszystkim:
- czuwać nad utrzymaniem płynności ruchu,
- eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników,
- udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu,
- eliminować z ruchu drogowego pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych policjanci apelują do wszystkich kierowców o:
- zwracanie uwagi na obowiązujące znaki drogowe,
- bezwzględne podporządkowanie się policjantom kierującym ruchem drogowym,
- przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a w szczególności nie popełnianie niebezpiecznych wykroczeń takich jak: jazda z nadmierną prędkością, z prędkością niedostosowaną do warunków panujących na drodze, wyprzedzanie na wzniesieniu, na zakrętach czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu,
- dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i swoich umiejętności,
- parkowanie samochodów w miejscach wyznaczonych.

W minionym roku na terenie powiatu brodnickiego podczas trwania akcji "Bezpieczny Weekend- Znicz 2018" nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

W okresie prowadzonych działań "Znicz 2019", nastąpi wyłączenie z ruchu odcinka drogi Jabłonowo Pomorskie- Książki w dniu 1 listopada w godz. 11.30-15.30 od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 543 na długości 400m. W kierunku skrzyżowania z drogą powiatową Książki- Budziszewo.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 29.10.2019, 16:55 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 1113

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
czyli do bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego są zobligowani tylko rowerzyści? Świetne
Dodany 30.10.2019, 10:25 przez filipek