NOWOŚĆ - REKLAMY TEKSTOWE - GRATIS 10 tysięcy wyświetleń reklamy dla każdej nowo zarejestrowanej firmy. Zalety: emisja na wszystkich podstronach Brodnica.net, łatwa edycja w dowolnym czasie, statystyki, atrakcyjne ceny pakietów reklamowych i wiele innych. SPRAWDŹ NAS!

baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Wystawa warta obejrzenia

DYREKTOR MUZEUM W BRODNICY zaprasza na otwarcie wystawy "PODRÓŻ W CZASIE STRASBURG W.– PR. – BRODNICA 2019", które odbędzie się 7 listopada 2019 r. o godz. 18.00 w Bramie Chełmińskiej przy ul. Mały Rynek 4.
Wykorzystane na wystawie zdjęcia Brodnicy sprzed roku 1920 wykonali:
1. W. von Węsierski
2. Wilhelm Lubrecht
3. Johann Fentrop
4. Artur Schreiber
5. Anastazy von Kozlowski
6. Paul Kamstiess
Autorem współczesnych zdjęć Brodnicy jest brodniczanin STANISŁAW MEYER.
Wystawa dofinansowana została ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej". Muzeum w Brodnicy realizuje zadanie “Brodnica w retrospektywie", opartego na ekspozycji przedstawiającej archiwalne i unikatowe widoki naszego miasta, sprzed stu lat oraz identyczne ujęcia wykonane w czasach obecnych. Przygotowywana w ramach zadania ekspozycja stanowi sentymentalną podróż po naszym mieście, w okresie niezwykle istotnym dla historii całego kraju, jak i naszego regionu. Okresie, w którym nie tylko kształtował się obraz ustrojowo – gospodarczy naszego państwa, ale i jego forma architektoniczno – przestrzenna. Podjęte działanie dotyczy wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości. popularyzacja wiedzy i zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości polskiej. Projekt ma również wspierać proces budowania wspólnoty wokół wartości związanych z niepodległością; poprzez twórczy i kreatywny sposób odnosi się do miejsc, postaci i wydarzeń historycznych związanych z lokalnym dziedzictwem kulturowym. Realizowane w ramach programu zadania wzmocnią poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 05.11.2019, 11:16 , Komentarzy: 5, wyświetleń: 438

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Do Fonka Ten kto to pisał był pod wpływem Może tylko minionych czasów brzmi to tak samo jak za Gierka. A miało być inaczej, Historia lubi sie powtarzać !! Im wyżej siedzisz tym boleśniejsze spadanie.
Dodany 08.11.2019, 18:53 przez stary brodniczak
Hej Pytanko dla stałego elektoratu, tych - którzy chodzą na wszystko, niezależnie od tematyki, dla szerokich horyzontów intelekulanych pewnie za darmo. To nagroda za wierność. A dziś zgodnie z wytycznymi Najwyższego - "oszczędne państwo" dla nas - "normalnych i zwyczajnych" pewnie za kasiorę. Kiedyś można było sie jeszcze załapać na ciasteczko i kawę.
Dodany 08.11.2019, 17:45 przez JK
Wystawa z pewnością dla brodniczan interesująca, jednak jako "pomysł" nic nowego. Patos za to w opisie ponadprzeciętny! Brodnicka specjalność?
Dodany 07.11.2019, 22:32 przez Andrzej
Wreszcie ujrzę w ramach "archiwalnych i unikatowych widokowa naszego miasta" wieżę ciśnień kiedyś i dziś czy dworzec kolejowy. Porównanie, zrządzeniem losu, obiektów z czasów pruskich czy krzyżackich z ich stanem dzisiejszym ma "wspierać proces budowania wspólnoty wokół wartości związanych z niepodległością … w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka" – wow!
Dodany 06.11.2019, 13:54 przez Fonek
Witam w artykule jest opisane że wystawa otrzymała dofinansowanie, a jak to się przekłada na bilet wstępu ?? Jaka cena??
Dodany 05.11.2019, 17:50 przez Pytanko