baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Świadkowie uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą jazdę

Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił pijany kierowca vw passata, któremu świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę. Mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Ciche. Brodnicki dyżurny około godz. 23.00 otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez obywateli. Na miejsce natychmiast pojechał patrol ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że zgłaszający jechali za pojazdem vw passat, którego kierowca jechał "od strony do strony". Kiedy pojazd zatrzymał się w miejscowości Ciche, zgłaszający zabrał kluczyki kierowcy vw i powiadomił policjantów. Jak się okazało 38-latek miał 2,7 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do brodnickiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu, mieszkaniec powiatu odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 12.11.2019, 11:08 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 339

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Dziekuję za obywatelską postawę dla dobra nas wszystkich! !
Dodany 12.11.2019, 20:00 przez abstynent