baner Warzywa

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Dzielnicowy z Górzna w czasie wolnym od służby zatrzymał przestępcę

Dzielnicowy z Górzna, przebywając w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę mercedesa, który kierował mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjant przekazał zatrzymanego policjantom będącym w służbie. 35-latkowi za niestosowanie się do zakazu orzeczonego przez sąd, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (8.11.) w Brodnicy przy ul. Podgórnej. Dzielnicowy z Górzna, który przebywał w czasie wolnym od służby w Brodnicy, zauważył jadącego przed nim mercedesa. Policjant wiedział, że pojazd należy do jednego z mieszkańców podległego mu rejonu służbowego i wiedział, że właściciel ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjant wykorzystując okazję, że pojazd jadący przed nim zatrzymał się na skrzyżowaniu, podszedł do kierowcy i zabrał mu kluczyki, po czym przekazał kierowcę patrolowi policji. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu mimo sądowego zakazu, 35-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 12.11.2019, 11:42 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 368

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Brawo policjant! Policja to powołanie, a nie jak np. u ksiegowego, od do robota.
Dodany 12.11.2019, 19:55 przez szofer
Dlaczego tak podkreślone jest to, że był w wolnym czasie od służby... Przecież jak strajkowała (protestowała) mundurówka do mówili , że są na służbie 24 na dobę.
Dodany 12.11.2019, 11:49 przez gg