baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Młodzi karatecy na europejskim podium

Gratulacje i upominki od Burmistrza Brodnicy otrzymali młodzi zawodnicy, którzy z sukcesami reprezentowali nasze miasto podczas Mistrzostw Europy Tang Soo Do, które odbyły się w Rotterdamie od 18 do 20 października 2019r. W zawodach udział wzięło ponad 300 sportowców z 11 europejskich państw. Mimo ogromnej rywalizacji to właśnie zawodnik z Brodnicy Miłosz Maciejewski w kategorii 11-12 lat wrócił do naszego miasta jako mistrz Europy. Nie lada sukcesami mogą się również pochwalić pozostali reprezentanci naszego miasta. Paweł Pietrzykowski zdobył brązowy medal w kat. 11-12 lat, Łucja Tabarkiewicz brązowy medal w kat. 10-11 lat, Dominik Gielnik brązowy medal w kat. 15-17 lat oraz Viktor Sobczak, który zajął czwarte miejsce w kat. 10-11 lat.
Urząd Miejski w Brodnicy od lat wspiera Polskie Stowarzyszenie Moo Duk Kwan Tang Soo Do z siedzibą w Brodnicy poprzez dotację na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz udział we współzawodnictwie sportowym w ramach otwartego konkursu ofert na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.
"Cieszę się, że te środki finansowe są dobrze spożytkowane, że w dobie cyfryzacji młodzi ludzie nadal lgną do sportu. Dlatego, tak ważna jest dla mnie popularyzacja dyscyplin sportowych wśród dzieci i młodzieży." - mówił podczas spotkania Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 13.11.2019, 19:19 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 383

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.