baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Kinoteka Brodnica

22 LISTOPADA, O GODZ. 18:00, W RAMACH OBCHODÓW XXVIII DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, ZAPRASZAMY do KINOTEKI NA FILM "POMIĘDZY NAMI GÓRY"!
Para obcych sobie ludzi przeżywa katastrofę samolotu w górach. Są zdani sami na siebie i mimo poważnych obrażeń muszą walczyć o przeżycie.
Amerykański film dramatyczny z 2017 roku w reż. Hany Abu-Assada, z genialnymi zdjęciami Mandy Walkera (operator będzie gościem tegorocznej edycji CAMERIMAGE). Film powstał na podstawie powieści pod tym samym tytułem z 2011 roku, autorstwa Charlesa Martina i opowiada historię dwojga, obcych sobie ludzi, którzy uchodzą z życiem z katastrofy małego samolotu. Zostają uwięzieni w niedostępnych, skutych lodem górach, a kiedy uświadamiają sobie, że spodziewana pomoc nie nadejdzie, zmuszeni są wyruszyć w skrajnie niebezpieczną podróż ku ocaleniu. Po drodze przyjdzie im stawić czoła nie tylko niewyobrażalnym przeciwnościom losu, lecz także nieoczekiwanej namiętności. W rolach głównych - Kate Winslet, Idris Elba.

godz. 20.00 - KINO MOCNE, "PODŁY, OKRUTNY, ZŁY"
Pozory mylą. O tym przekonuje w swoim filmie Joe Berlinger, który dość nieszablonowo podszedł do krwawej historii seryjnego mordercy, Teda Bundy'ego. Opowiedział ją z perspektywy jego długoletniej dziewczyny, Elizabeth Kloepfer. Wyszedł z tego interesujący, psychologiczny portret zbrodniarza, w którego winę nie każdy chciał od razu uwierzyć. Podobnie jak w to, że Zac Efron może kiedyś zagrać rolę życia w poważnym filmie. A jednak.
Przypuszcza się, że Ted Bundy, w latach 70. brutalnie zamordował nawet sto kobiet. Mężczyzna przez wiele lat prowadził podwójne życie, będąc kochającym partnerem i ojcem, ambitnym studentem prawa, który przejawiał nawet zainteresowanie poważną polityką. Ameryka długo nie mogła uwierzyć, że to właśnie on stoi za serią krwawych zbrodni. O tym opowiada właśnie film Joe Berlingera, którego niejednoznaczne podejście do historii Teda nie jest zapisem odrażających zbrodni, a psychologicznym portretem mężczyzny, który społeczną pozycją, wyglądem i szarmanckim sposobem bycia nijak pasował do profilu zabójcy. I w tym właśnie kryło się największe niebezpieczeństwo...

WSZYSTKIE SEANSE KINOTEKI SĄ BEZPŁATNE. NIE MA BILETÓW - NIE MA REZERWACJI
ZAPRASZAMY

BDK

Dodano/zmodyfikowano: 21.11.2019, 08:53 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 841

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Czy przewidujecie puszczać cos z Marvel Studios ?
Dodany 14.11.2019, 14:09 przez Iron Man