baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Czołowe zderzenie na drodze krajowej nr 15

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów doszło w miniony wtorek na drodze krajowej nr 15 w Brodnicy. Kierowca jednego z pojazdów stracił uprawnienia do kierowania pojazdami za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W miniony wtorek (12.11.) kilka minut po godz. 14.00 w Brodnicy przy ul. Sądowej doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem vw transporter nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym pojazdem hyundai. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcy pojazdów biorących udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania 21-letniemu kierowcy vw za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 14.11.2019, 13:54 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 3869

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Zgadzam się z poprzednim wpisem. Panowie Policjanci z drogówki, jesteście mało skuteczni bo przewidywalni. Stanie w krzakach przy drodze to nie walka z łamaniem przepisów tylko prewencja. Dajmy na to ul. Wczasowa, stoicie Panowie bardzo często przy Żeglarskiej i wszyscy jadą 40, jak Was miną zaraz ogień i w dół do niskiego 100. Postawcie fotoradar na Willowej a za dzień macie kilkanaście uprawnień w kieszeni.
Dodany 21.11.2019, 08:48 przez Sebastian
Drogówka powinna kontrolować przestrzeganie prawa drogowego - w ruchu, nieoznakowanym pojazdem, zamiast stać na boku drogi, gdzie wszyscy dookoła wiedzą gdzie, bo się ostrzegają np. przez pewne aplikacje na telefon. W efekcie kierowcy dla pozoru zwolnią tylko przy radiowozie, a później znów 'w rurę'. Statystycznie większość kierowców na terenie zabudowanym w wioskach jeździ ponad 70 km-h. Gdy ktoś jedzie wolniej, to inni jadą mu 'na zderzaku' z tyłu, wymuszając przyspieszenie. Myślę, że drogówka o tym wie, nie robiąc nic w tej sprawie. Stojąc w miejscu tego nie widać. Trzeba patrolować w ruchu
Dodany 19.11.2019, 19:58 przez rowerzysta
No i moja paczka nie dotarła...
Dodany 17.11.2019, 14:39 przez Kriss