baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Jak założyć żłobek

Osoby z powiatu brodnickiego zainteresowane prowadzeniem żłobków mogą zgłosić się na bezpłatne szkolenie "Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes", które organizuje Wyższa Szkoła Gospodarki. Zajęcia w ramach projektu "Dobre praktyki opieki nad dziećmi do lat 3 wsparciem dla pracujących rodziców" zaplanowano w Brodnicy w dniach 28-29 listopada br.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
- Zapraszamy każdą osobę, która zainteresowana jest założeniem żłobka/klubu dziecięcego lub zatrudnieniem opiekuna dziennego, i której bliska jest idea instytucjonalnej opieki nad dziećmi do lat 3, będącej wsparciem dla pracujących rodziców - zachęcają organizatorzy.

Celem projektu jest nabycie lub podniesienie kompetencji w zakresie rozwiązań związanych z organizacją i finansowaniem opieki nad dziećmi do lat 3 przez podmioty tworzące i prowadzące instytucje opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w ramach bezpłatnego szkolenia. Projektem objętych jest 240 gmin z województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego.
W ramach projektu zaplanowane jest wsparcie dla każdego uczestnika poprzez stworzenie mu możliwości wzięcia udziału w proponowanych formach podnoszenia kompetencji:
- dla wszystkich uczestników projektu - bezpłatne szkolenie w zakresie form opieki nad dziećmi do lat 3: "Jak założyć żłobek? Misja, wizja i biznes";opcjonalnie dla chętnych - bezpłatne szkolenia dodatkowe do wyboru: "Zarządzanie zasobami ludzkimi" i "Budowanie wizerunku instytucji opieki nad dziećmi do lat 3" oraz bezpłatny wyjazd studyjny.We wszystkich formach wsparcia organizatorzy zapewniają uczestnikom: wyżywienie, nocleg, zwrot kosztów dojazdu i materiały dydaktyczne.

W jakich terminach i miejscach odbędą się szkolenia?
Harmonogram szkoleń i wyjazdów studyjnych (miejsca i terminy szkoleń) podawany jest z kilkutygodniowym wyprzedzeniem na stronie www.opieka.byd.pl.
- Zapraszamy do śledzenia strony i wybrania odpowiednich terminów w najdogodniejszych lokalizacjach - zachęcają organizatorzy. - Jeśli nie znajdziecie Państwo odpowiednich miejsc, istnieje możliwość wskazania w formularzu zgłoszeniowym miejscowości, w których chcielibyście Państwo uczestniczyć w szkoleniu.

Kto może być uczestnikiem projektu?
W projekcie mogą wziąć udział:
1. osoby fizyczne, przedstawiciele osób prawnych i jednostek nieposiadających osobowości prawnej, którzy planują utworzyć i prowadzić żłobek lub klub dziecięcy, osoby fizyczne, w tym prowadzące działalność na własny rachunek, przedstawiciele osób prawnych i jednostek nieposiadających osobowości prawnej, którzy planują zatrudnienie dziennego opiekuna.
2. Osoby pochodzące z gmin (zameldowane/zamieszkałe/prowadzące działalność) na terenie, których mieszka 5 tys. i więcej mieszkańców z obszaru województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego (lista gmina dostępna na stronie www.opieka.byd.pl).

Jak się zgłosić?
Żeby zapisać się na bezpłatne szkolenie w zakresie form opieki nad dziećmi do lat 3: ,Jak założyć żłobek? Misja, wizja i biznes" wystarczy wypełnić i wysłać zgłoszenie ON-LINE dostępne na stronie www.opieka.byd.pl. W ciągu najpóźniej 3 dni skontaktuje się z Państwem pracownik Biura Projektu i przekaże szczegółowe informacje o szkoleniu.
Więcej informacji udzieli Biuro Projektu: Wyższa Szkoła Gospodarki, ul. Garbary 2 (bud. C, pok. C001) 85-229 Bydgoszcz, tel. 52 567 00 17, e-mail: centrum@byd.pl.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 16.11.2019, 11:47 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 703

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.