baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Corocznie na drogach powiatu brodnickiego dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Ginie w nich od kilku do kilkunastu osób, wielu z nich zostaje ciężko rannych. Dbając o bezpieczeństwo na drogach, Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło trzecią niedzielę listopada jako coroczny Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Z tej okazji funkcjonariusze brodnickiej komendy, w minioną niedzielę, 17 listopada prowadzili działania profilaktyczne i apelowali do kierowców o bezpieczną jazdę.
Na drogach powiatu brodnickiego, corocznie ginie od kilku do kilkunastu osób. Niejednokrotnie ofiarami wypadków stają się młodzi kierowcy, a także dzieci. Kilkadziesiąt osób zostaje ciężko rannych. Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego, aby przed wyjściem z domu, czy ruszeniem w daleką podróż, pomyśleć o tych, którzy już do tych domów nie wrócili. Dlatego też, Zgromadzenie Ogólne ONZ trzecią niedzielę listopada, ustanowiło Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Z tej okazji, brodniccy funkcjonariusze w minioną niedzielę, 17 listopada, podczas służby na drodze wraz pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brodnicy, którzy włączyli się w działania, apelowali będą o rozsądek i ostrożną jazdę. Policjanci podczas kontroli drogowych, rozdawali ulotki wraz ze smyczami odblaskowymi, przypominające o ostrożnej podróży.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 18.11.2019, 10:29 , Komentarzy: 6, wyświetleń: 1060

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Podatnik, Sanepid nie ma swoich spraw, wszystko przekracza jego kompetencje. To co mają robić? Choć w ten sposób usiłują uzasadnić konsumowanie Twojego podatku.
Dodany 19.11.2019, 23:01 przez Mona Lisa
Setki akcji, a wypadki za wypadkami... Ludzie i tak się nie nauczą. Sanepid to niech się zajmie swoimi sprawami.
Dodany 19.11.2019, 08:29 przez Podatnik
jak ciebie rozjadą, to twoja mamusia albo braciszek taką smycz dostanie, więc się nie martw
Dodany 19.11.2019, 04:16 przez do filipka
Widziałem akcję policji w innym kraju. Zatrzymywali kierowców przekraczających prędkość przed szkołami i przedszkolami, prowadzili ich na dziedziniec gdzie stały maluchy w kamizelkach odblaskowych i trzymając się za rączki wolały do kierowcy płaczliwym chórem „fuj, fuj, fuj ...” a potem naiwnie pytały dlaczego on tak postępuje, dlaczego dzieci nie lubi itp. Super!
Dodany 18.11.2019, 19:26 przez OXO
fajna akcja żeby pamiętać można się wzruszyć, albo jeszcasze jakby rozdawały z policją osoby poszkodowane albo rodziny przeciez policja wie kto to i to by mogła prozmawiać, było by dużo do myślenia
Dodany 18.11.2019, 15:55 przez Monika
ojej, a ja nie dostałem od Policjantów, takiej fajnej, kolorowej i odblaskowej smyczy upamiętniającej rozjechanych ludzi.
Dodany 18.11.2019, 12:03 przez filipek