baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Piękny i solidny kawałek drogi

Przebudowana na odcinku Zbiczno-Sosno o długości 1,66 km droga powiatowa nr 1825C służy już mieszkańcom. Jej rozbudowa, nie licząc przygotowania inwestycji, trwała 153 dni. Zadanie, którego całkowity koszt wyniósł 6 767 772,76 zł, realizowane było w partnerstwie. W piątek, 22 listopada br., droga została oddana oficjalnie do użytku.

Inwestycja sfinansowana została z budżetu Powiatu Brodnickiego (2 568 237,76 zł), Gminy Zbiczno (1 245 291,00 zł) oraz Funduszu Dróg Samorządowych (2 954 244,00 zł). W uroczystości przekazania uczestniczyli m.in. wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, starosta brodnicki Piotr Boiński i wójt gminy Zbiczno Magdalena Golubska, a także przedstawiciele zarządu oraz rady powiatu z przewodniczącym Romanem Pytlasińskim, przedstawiciele urzędu i gminy Zbiczno z przewodniczącym Radosławem Stawskim i sekretarzem Mariuszem Klonowskim.
Zarząd Dróg Powiatowych reprezentował dyrektor Czesław Głowacki, który przedstawił uczestnikom ceremonii przekazania wyczerpującą informację na temat zakończonej inwestycji. Na otwarciu drogi nie zabrakło też projektantów oraz wykonawców.

- Bardzo się cieszę, że powiat brodnicki dzięki zapobiegliwości pana starosty i gospodyni gminy Zbiczno, pani wójt, zyskuje taką świetną drogę. Gratuluję wykonawcom i projektantom - powiedział Józef Ramlau. - To dobrze, że wykonawcami inwestycji są przedsiębiorcy z tego terenu, bo to daje dodatkową gwarancję. Ta droga jest przykładem dobrej współdziałania administracji rządowej z administracją samorządową - dodał wicewojewoda.
Starosta Piotr Boiński podziękował przewodniczącym oraz radnym powiatu i gminy, członkom Zarządu Powiatu w Brodnicy za otwartość oraz wolę realizacji inwestycji, a także skarbnikom obu samorządów, którzy znaleźli środki na realizację zadania. Szczególnie wyrazy podziękowania starosta złożył dyrektorowi ZDP w Brodnicy Czesławowi Głowackiemu oraz prezesowi PDB Janowi Kopiczyńskiemu za merytoryczną, fachową pomoc.
Przecięciem wstęgi dano znak, że droga została oficjalnie otwarta. Zwieńczeniem ceremonii przekazania drogi Zbiczno-Sosno było podpisanie symbolicznego aktu, który sygnowali przedstawiciele partnerów oraz wykonawców inwestycji.

Warto wiedzieć
Wykonawca projektu budowlanego - Zakład Usług Inwestycyjnych mgr inż. Danuta Iwanus, Brodnica
Generalny wykonawca robót - Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp.z o.o. w Brodnicy, prezes Jan Kopiczyński, dyrektor Andrzej Wałdowski
Kierownik budowy - Bartłomiej Kęsicki
Podwykonawca robót sanitarnych - Fiszer Sp. z o.o., Brodnica
Kierownik robót sanitarnych - Michał Fiszer
Podwykonawca robót elektrycznych - Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Benedykt Bojanowski, Brodnica
Kierownik robót elektrycznych - Bartłomiej Piasecki
Inspektor nadzoru br. drogowej - Stanisław Dykowski
Inspektor nadzoru br. sanitarnej - Jędrzej Tomella
Inspektor nadzoru br. drogowej - Mariusz Kruszczyński

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 29.11.2019, 09:05 , Komentarzy: 8, wyświetleń: 1163

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Ale nazwiska. Ależ śmietanka. Ho ho ho ...
Dodany 04.12.2019, 09:16 przez rolnik
Może kiedyś przyjdzie czas na drogę z Drużyn do Bobrowa? Chociaż linie na środku. Tam się jeździ tragicznie. Powyrywane brzegi, różnica między ,,asfaltem" a poboczem miejscami ok. 15 cm i z ledwością mieszczą się na niej 2 mijające się samochody osobowe
Dodany 04.12.2019, 08:41 przez mieszkaniec
Ile zapłacili, a ile dotarło do wykonawcy, to dwie rożne sprawy :)
Dodany 03.12.2019, 22:19 przez M.
Droga pieszo-rowerowa dramat. Ta kostka jest położona fatalnie, za duże szczeliny, ale co ja sie tam znam zobaczymy po pierwszej zimie. nie ma tam drzew i trzeba było asfalt położyć tak jak to robią gminy w sąsiednim województwie. No cóż najważniejsze to wstęgę przeciąć pod publiczkę i zdjęcia na fejsika 😉
Dodany 30.11.2019, 20:08 przez Miejscowy brukarz
Prawie 7mln złotych za 1,66km drogi - szok, ciekawe ile kosztowałoby zadanie, gdyby inwestorem była osoba prywatna ...
Dodany 30.11.2019, 19:23 przez Xx
To prawda , kawałek drogi zrobiono ,ocena wykonanej pracy dopiero okaże się za kilka lat jej eksploatacji , dziwi fakt że więcej osób było przy odbiorze ,jak pracowników przy budowie , szacunek dla ekipy budowy drogi , estetyka roboty na 6stke .
Dodany 30.11.2019, 09:32 przez Kierowca
A kto poświęcił ? Jaki ksiądz ? To chyba ważne nie.
Dodany 29.11.2019, 23:13 przez kamil
Bardzo dobry pomysł! Przy każdym "dziele" należy podawać do publicznej wiadomości jego autorów, a jeszcze lepiej utrwalać na tabliczkach pamiątkowo-informacyjnych. W ten sposób autorzy mogą lepiej identyfikować się ze swoją pracą i liczyć przez długie lata na uznanie za dobrą robotę.
Dodany 29.11.2019, 18:02 przez obywatel