baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Integracyjnie w kręgle

Propagowanie aktywności ruchowej wśród osób niepełnosprawnych, popularyzacja i rozwój kręglarstwa jako sportu dla każdego oraz integracja społeczna uczestników to najważniejsze to główne idee zorganizowanego w połowie listopada turnieju, w którym uczestniczyli niepełnosprawni z brodnickich placówek, a wśród nich uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych.
Organizatorem Integracyjnego Turnieju Kręglarskiego, który odbył się w Kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy, było Towarzystwo Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Rada Programowa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy. Rywalizacja podczas turnieju przebiegła w duchu fair play. I choć - jak to bywa w trakcie każdej rywalizacji - gra toczyła się o wygraną, w tym przypadku wynik nie był najważniejszy. Liczyła się przede wszystkim idea uczestnictwa, spotkania z przyjaciółmi i porcja ruchu dla zdrowia.
Zespół Szkół Specjalnych w Brodnicy reprezentowali uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w składzie: Katarzyna Charysz i Łukasz Petla - z klasy trzeciej, Jakub Filipski i Adrian Jabłoński z klasy drugiej oraz Wojciech Fortuński z klasy pierwszej.
Zawodnicy ZSS zdobyli piąte miejsce i otrzymali puchar. Uczniów do zawodów przygotowali: Mariola Klimek i Rafał Kinczewski.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 29.11.2019, 11:49 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 408

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.