baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pijany kierowca zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Do 2 lat pozbawienia wolności, grozi 29-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany przez brodnickich policjantów. Mężczyzna kierował samochodem mając prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wpadł dzięki anonimowemu zgłoszeniu.
W sobotnią noc (30.11.) brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Zbiczna kierowca nissana jedzie "wężykiem". Policjanci, którzy pojechali we wskazanym kierunku, zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd i zatrzymali do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania kierowcy poddali go badaniu alkotestem, po czym okazało się, że mężczyzna rzeczywiście jest po alkoholu. Na policyjnym alkomacie "wydmuchał" prawie 1,8 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie po czynnościach został zwolniony do miejsca zamieszkania. Auto lawetą odwiezione został na parking strzeżony. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, 29-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 02.12.2019, 10:59 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1582

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.