baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Gminny Konkurs Historyczno-Przyrodniczy

25 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Gorczenicy odbył się II Gminny Konkurs Historyczno–Przyrodniczy przeprowadzony wśród uczniów klas V ze szkól Gminy Brodnica.
Trzyosobowe zespoły z poszczególnych szkół rozpoczęły rozwiązywanie testów z pytaniami zamkniętymi i otwartymi o godz. 11.00. Po rozwiązaniu zadań dzieci udały się na odpoczynek i poczęstunek, natomiast nauczyciele zasiadający w komisji konkursowej, a jednocześnie opiekunowie piątoklasistów sprawdzali prace konkursowe.
Po zliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Klaudia Jarosz ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce. Miejsce drugie wywalczył Wojciech Stachewicz ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Natomiast reprezentant gospodarzy konkursu, czyli Miłosz Wieczyński uzyskał kilka punktów mniej i zajął trzecie miejsce w konkursie. Pozostali uczestnicy czyli: Jakub Burszta, Jagoda Skowrońska ze Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce oraz Weronika Roskowska ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie zajęli czwarte miejsce. Zaś Lidia Żbikowska ze Szkoły Podstawowej w Szabdzie piąte. Uczniowie Szkoły Postawowej w Gorczenicy: Maciej Śnieżawski i Szymon Sosiński zdobyli szóste miejsce.
Na zakończenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorczenicy Elżbieta Krajnik i Wójt Gminy Brodnica Pan Adam Zalewski, jednocześnie fundator nagród, wręczyli uczestnikom dyplomy i nagrody.

źródło: Urząd Gminy Brodnica


Dodano/zmodyfikowano: 03.12.2019, 08:57 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 245

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Brawo!
Dodany 03.12.2019, 21:43 przez nauka i praca