baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Andrzejki z przyjaciółmi w DPS

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy oraz ich przyjaciele z Klubu Seniora "Karbowianie" bawili się na tradycyjnej corocznej zabawie andrzejkowej, którą zorganizowano w świetlicy DPS przy ul. Wiejskiej. Były pyszności przygotowane przez pracowników DPS, same dobre wróżby oraz porcja tanecznej muzyki.
- W przygotowania do imprezy Agnieszka Kopistecka, pracownik socjalny, zaangażowała działające w DPS pracownie - informuje dyrektor Domu Pomocy Społecznej Jerzy Anzel. - I tak pracownia plastyczna zajęła się wykonaniem elementów dekoracji, a pracownia kulinarna pieczeniem jabłecznika. Pozostałe wypieki i inne pyszności, które pojawiły się na stołach, to oczywiście zasługa pań pracujących w kuchni DPS z ich szefową Danutą Murawską na czele.
Gości i domowników powitał dyrektor DPS, Jerzy Anzel. Na dobry początek, wraz z kierownikiem działu opiekuńczo-terapeutyczno-tehabilitacyjnego - Katarzyną Nagórską, dał możliwość poznania uczestnikom tajemnicy dobrych wróżb "z klucza". W dalszej części imprezy były też wróżby z "daty urodzin" i z "rzutu kostkami do gry", a wszystko po to, by zadość uczynić andrzejkowym tradycjom.
Do tańca przygrywał zaprzyjaźniony z domem muzyk - Józef Jaranowski. Jednak nie mogło też zabraknąć wspólnego śpiewania, wszak "Karbowianie" słyną ze swoich talentów wokalnych, a i wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej znajdują się doskonali śpiewacy.
Organizatorzy mają nadzieję, że wszystkim uczestnikom dostarczyli samych pozytywnych wrażeń i że do tych radosnych chwil będą często wracać pamięcią.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 03.12.2019, 09:24 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 441

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.