baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Nowe umundurowanie z dotacji

Na mocy podpisanej w październiku ub. roku umowy Powiat Brodnicki otrzymał z Ministerstwa Obrony Narodowej dotację na zakup wyposażenia szkoleniowego i indywidualnego pakietu wyposażenia mundurowego dla uczniów klasy drugiej mundurowej LO w Zespole Szkół w Jabłonowie. W grudniu zakupione w ramach dotacji wyposażenie zostało przekazane placówce.

Od 1 września 2019 r. Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Jabłonowie Pomorskim realizuje program "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe", którego celem jest wsparcie wytypowanych placówek oświatowych w zakresie spójnego i aktualnie obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP szkolenia wojskowego. Program ma formę zajęć teoretycznych i praktycznych, w tym także w postaci szkolenia poligonowego podczas obozów szkoleniowych. Szkolenia praktyczne prowadzone są w 4. Brodnickim Pułku Chemicznym im. Ignacego Mościckiego.
W dniu 24 października 2019 r. została podpisana umowa pomiędzy Ministrem Obrony Narodowej a Powiatem Brodnickim o udzielenie dotacji celowej dla Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Jabłonowie Pomorskim na dofinansowanie realizacji programu "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe".

Na mocy podpisanej umowy powiat otrzymał z Ministerstwa Obrony Narodowej kwotę 52 880 zł na zakup wyposażenia szkoleniowego i indywidualnego pakietu wyposażenia mundurowego dla uczniów klasy drugiej mundurowej Liceum Ogólnokształcącego. Zgodnie z umową Powiat Brodnicki jako organ prowadzący szkołę zobowiązał się przeznaczyć dodatkowo wkład własny w wysokości 13 220 zł, co stanowi 20 proc. całości środków finansowych przewidzianych na realizację zadania.
18 grudnia 2019 r. Powiat Brodnicki przekazał Liceum Ogólnokształcącemu w Jabłonowie Pomorskim zakupione w ramach dotacji wyposażenie, a uczniowie certyfikowanej klasy wojskowej odebrali nowe umundurowanie.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 13.01.2020, 16:18 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 1096

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Pan @Obsevator, który we wpisie poniżej okazał brak elementarnego szacunku, lekceważenie i pogardę dla języka polskiego, ze świętym oburzeniem poucza dzieci o szacunku dla munduru. Przekomiczne.
Dodany 14.01.2020, 15:16 przez filipek
Super fajnie gratulacje oby wiedzieli co to szacunek dla munduru !!!Jednak klasy mundurowe z Brodnicy chyba nie wiedzą na czym to polega Ostatnio w McDonaldzie widzialem mlodziez w mundurach Rece w kieszeniach pelno biżuterii Co to za mundurówka Krew czlowieka zalewa jak widzi takie akcje i podejscie Skoro nosze mundur to powinienem wiedziec jak sie moge zachowac!!!!
Dodany 13.01.2020, 19:41 przez Obserwator