baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > wszystkie kategorie > Strażak KP PSP w Brodnicy został dawcą szpiku

Starszy ogniomistrz Jacek Zdunowski funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy został dawcą szpiku kostnego. Rejestracji w fundacji DKMS, bez chwili wahania, dokonał kilka lat temu podczas zainicjowanej, przez jednego z brodnickich strażaków, akcji informacyjnej - jak zostać dawcą szpiku kostnego. W grudniu 2019 roku otrzymał informację, że jest "bliźniakiem genetycznym" chorej na białaczkę dziewczynki. Bez namysłu zgodził się na przekazanie jej swoich komórek macierzystych. Po szeregu szczegółowych badań stawił się w szpitalu, aby podarować drugiej osobie szpik kostny. Na co dzień ratuje życie ludzkie w służbie, udowodnił, że nieść pomoc można w każdej chwili. Jacek jest bardzo szczęśliwy, że mógł w ten sposób pomóc drugiemu człowiekowi, który otrzyma szansę na powrót do zdrowia. Podkreśla, że na białaczkę może zachorować każdy z nas, bez względu na wiek i płeć. Zachęca do oddawania szpiku - to nie boli. Każdy może pomóc i uratować życie drugiej osoby.


źródło: PSP w Brodnicy

Dodano/zmodyfikowano: 07.02.2020, 15:41 , Komentarzy: 5, wyświetleń: 2409

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Jak miło czyta się takie wiadomości.jestem pełna szacuku i uznania dla Pańskiej decyzji.
Dodany 09.02.2020, 20:39 przez W. Zielińska
Wielki szacunek dla dawcy,sam też mam 24 litry oddanej krwi na koncie i wiem cos o tym.
Dodany 09.02.2020, 19:19 przez Piotr
Szanowny Jacku ,WIELKI SZACUN DLA CIEBIE , OPIEKI CHRYSTUSOWEJ W KAŻDEJ AKCJI POŻAROWEJ JAK I W ŻYCIU OSOBISTYM , znam ciebie osobiście wiele lat ,jesteś bardzo skromnym człowiekiem , szacunek dla rodziców za wychowanie tak wspaniałego syna .Pozdrawiam .
Dodany 08.02.2020, 13:50 przez J.O.
WIELKI SZACUNEK DLA PANA PANIE JACKU . JEST PAN WIELKIM CZLOWIEKIEM .
Dodany 08.02.2020, 13:27 przez Zbyn
to tak kosztuje niewiele dawcę szpiku, a jest tak drogocenne dla śmiertelnie chorego , tym bardziej dla dziecka. Brawo panie Jacku.
Dodany 07.02.2020, 20:42 przez olo