baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Dla kogo Zakochany Wróbel?

W sobotę, 15 lutego, na estradzie w Zespole Szkół w Zbicznie o Grand Prix XVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Romantycznej w Zbicznie - statuetkę "Zakochanego Wróbla" zmagać się będą rozśpiewani seniorzy oraz młodzież z naszego regionu i sąsiednich województw. Na festiwal, który rozpocznie się o godz. 10, jak zawsze zapraszają "Wesołe Kumoszki".

Impreza, która przez lata zyskała status kulturalnej marki gminy Zbiczno, powiatu brodnickiego i województwa kujawsko-pomorskiego, przyciąga na zbicznieńską estradę nie tylko zespoły z Pomorza i Kujaw, ale również z Mazowsza oraz Warmii i Mazur. Uczestnicy festiwalu, odbywającego się co roku z okazji walentynek, zawsze spotykają się z gościnnym przyjęciem organizatorów, którymi są: zespół "Wesołe Kumoszki", Urząd Gminy w Zbicznie i miejscowy GOKSiR.
- Atmosfera festiwali tworzona przez gospodarzy, uczestników i publiczność jest wartością samą w sobie. Dlatego właśnie warto tu przyjeżdżać - chwalą bywalcy zbicznieńskich estradowych spotkań seniorów, do których w ostatnich latach dołączyła także młodzież.
To właśnie młodzieżowa grupa "Pod Niebem" z Jabłonowa Pomorskiego wyśpiewała "Zakochanego Wróbla" w ubiegłym roku. Zespół z grodu nad Lutryną był obok dzieci z Zespołu Szkół w Zbicznie jedną z dwóch młodzieżowych grup, które wystąpiły na festiwalu w towarzystwie seniorów.
Kto zostanie laureatem kolejnej edycji festiwalu i otrzyma statuetkę "Zakochanego Wróbla"? Warto się o tym przekonać samemu, przybywając do Zbiczna. Na uczestników czeka porcja radosnego śpiewania i dobrej zabawy.

Mecenasami XVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Romantycznej w Zbicznie są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Departament Rolnictwa i Geodezji, Powiat Brodnicki oraz Gmina Zbiczno. Samorządy finansowo wsparły organizację imprezy.


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 13.02.2020, 10:45 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 491

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.