baner Warzywa

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Zjawiska magiczno-demoniczne na terenie dawnych ziem pruskich...

Zapraszamy na promocję książki "Zjawiska magiczno-demoniczne na terenie dawnych ziem pruskich na tle porównawczym" pod redakcją dr. hab. Kazimierza Grążawskiego.
To druga z tego cyklu publikacja. Odnosi się do zagadnień, zajmujących uwagę specjalistów z różnych dziedzin: historii, archeologii, antropologii kultury czy nawet medycyny. Udział w niej wzięli znawcy z licznych ośrodków naukowych w kraju. Chronologiczno-przestrzenny i rzeczowy układ publikacji pozwala czytelnikowi prześledzić zjawiska z pogranicza magii i realnej rzeczywistości pojawiające się zarówno w odległych czasach, jak i współcześnie.
Na promocję zapraszamy w czwartek 13 lutego na godz. 17.30 do Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 13.02.2020, 12:07 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 419

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Nieprawda, ja słyszałem, że aktualne badania od kilku lat trwają nad prawdziwością powiedzenia: "Bez kapłona szlachc kona"
Dodany 17.02.2020, 15:02 przez miediewista
Temat jest niezwykle intrygujący a wnioski bardzo ciekawe. To dlatego sala nie mogła pomieścic wszystkich zainteresowanych tematyką. Obstawiam, że wkrótce będziemy mieli w Brodnicy własnego profesora. Facet jak szalony rzucił się na aktualny temat dotyczący badań magicznego palca środkowego. Chodzi o udowodnienie, że taką cieśń mięśni palca środkowego mają po przodkach potomkowie łuczników ale nie zaciężnych a jedynie królewskich. Habilitacja zależy od wyniku równie magicznych majowych wyborów
Dodany 17.02.2020, 14:49 przez anielka