baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Szukasz wymarzonej pracy? Dobrze się przygotuj!

Znalezienie wymarzonej pracy spędza sen z powiek niemal każdemu z nas. Aktywność zawodowa bardzo często łączy się z poszukiwaniem lepszych warunków pracy, wyższego wynagrodzenia, poszerzenia kompetencji czy samorealizacji na piastowanym stanowisku. O znalezieniu dobrej pracy marzą też osoby młode, które dopiero zakończyły edukację i stawiają swoje pierwsze kroki ku zawodowej karierze. Czy dziś znalezienie satysfakcjonującego stanowiska jest trudne? Jak się przygotować do poszukiwań i gdzie szukać?

Pracodawca chce Cię poznać

Oferty pracy znajdziemy dziś w głownie w prasie i internecie - to jednak w sieci codziennie pojawia się regularnie najwięcej nowych ogłoszeń. Większość procesów rekrutacyjnych także odbywa się obecnie online - warto więc odpowiednio się do nich przygotować. W pierwszej kolejności należy przygotować dokumenty, które staną się naszą wizytówką - mowa oczywiście o CV i liście motywacyjnym. Powinny one zawierać prawdziwe informacje o naszym doświadczeniu zawodowym, wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach. W CV zawrzeć należy także dane teleadresowe i aktualne zdjęcie (najlepiej portretowe - unikać należy selfie i filtrów). Pamiętajmy, że to właśnie te dokumenty będą pierwszym kontaktem potencjalnego pracodawcy z naszą kandydaturą - na ich podstawie oceni on naszą atrakcyjność i przydatność. Podstawowym błędem szukających pracy jest także masowe aplikowanie na wszystkie oferty. Warto wcześniej dokonać chociaż pobieżnego sortowania i wybrać takie ogłoszenia, które odpowiadają naszym oczekiwaniom i kompetencjom. Jeśli nie spełniamy podanych w ofercie warunków - nie warto aplikować. Nasza kandydatura zostanie wówczas niemal na pewno odrzuca już na pierwszym etapie procesu rekrutacyjnego.

Duże miasto gwarancją sukcesu?

Wiemy już, że ofert najlepiej szukać w internecie, a nasze CV i list motywacyjny są przygotowane. Jest jeszcze jeden ważny aspekt, o którym nie możemy zapomnieć - musimy ustalić gdzie chcemy pracować. Największe możliwości rozwoju zawodowej kariery dają oczywiście duże miasta na czele z Warszawą. To w stolicy codziennie pojawiają się dziesiątki nowych wakatów. Coraz więcej tamtejszych firm decyduje się także na zatrudnienie w pełni zdalne - pracując w warszawskiej firmie nie trzeba więc mieszkać w stolicy. Tendencje, trendy i ilość ogłoszeń doskonale widać chociażby na portalu https://joob.pl/. Ogłoszenia są podzielone na kategorie i branże. Wyraźnie widać, że na zatrudnienie w stolicy mogą liczyć zarówno wykwalifikowani specjaliści, jak i osoby bez doświadczenia. W Warszawie można się spodziewać także wyższych wynagrodzeń. Być może Twoje wymarzone stanowisko czeka na Ciebie właśnie tutaj.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 13.02.2020, 12:37 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 291

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.