E-komis


AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Ponad 1650 zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z popularnych sposobów komunikowania się społeczeństwa z Policją. Świadczy o tym ponad 1650 zgłoszeń mieszkańców naszego powiatu. Narzędzie to jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu mieszkańcy regionu mogą mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. O tym, że jest już popularne wśród mieszkańców naszego powiatu świadczyć może liczba zgłoszeń. W samym 2019 roku na terenie powiatu brodnickiego odnotowaliśmy ich ponad 600. Natomiast od początku istnienia narzędzia tych zgłoszeń jest już ponad 1650.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa.

W 2019 roku zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości -263 zgłoszenia nieprawidłowego parkowania – 100 zgłoszeń, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 81, czy złej infrastruktury bądź organizacji ruchu - 41 zgłoszeń.
"Mapa" jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, a jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.

Aby usprawnić komunikację, zostały przygotowane specjalne ikony, które umożliwiają szybkie i sprawne precyzowanie zagrożeń i nanoszenie ich na mapę. Policja ma 3 dni na podjęcie zgłoszenia i do 7 dni na jego weryfikację od momentu naniesienia zagrożenia na mapę. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status "potwierdzone" i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Podczas weryfikacji naniesionych zgłoszeń, koordynatorzy lokalni weryfikują wiarygodność zgłoszeń i w przypadku stwierdzenia, że zagrożenie jest żartem lub pomyłką, takie zagrożenie nie jest sprawdzane.

Zachęcamy do korzystania z Mapy.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji.

Źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 21.02.2020, 10:09 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 755

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Ul . Lidzbarska to jakby deptak. Co kilkanaście metrów przejście dla pieszych ( zasłonięte !!!). Tam matki wkraczają na przejścia z wózkiem w jednej ręce, telefonem w drugiej . I tym wózkiem zasłaniają się ... I dużo młodzieży , z telefonami .
Dodany 23.02.2020, 23:53 przez piro
weryfikują, ustawić patrole Sikorskiego, Lidzbarska, Niskie Brodno i te typy co zapieprzają ZWOLNIĄ, patologia w złomach może się nauczy
Dodany 22.02.2020, 17:19 przez serwis opon