E-komis


AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Ochrona skóry przed słońcem

Słońce jest nam wszystkim - także roślinom i zwierzętom - potrzebne do życia. Promienie słoneczne sprawiają, że w naszym organizmie następuje synteza witaminy D3, korzystnie wpływa na nastrój i samopoczucie, na odporność organizmu. Jak rozsądnie korzystać ze słońca, by nasz skóra nie ucierpiała na nim i była w doskonałej formie?

Po długich miesiącach jesieni i zimy nadchodzi w końcu upragniona wiosna! A wraz z nią coraz większe nasłonecznienie. Dłuższe dni sprawiają, że chcemy się cieszyć każdą wolną chwilą, chętniej wybieramy się na spacery czy wystawiamy twarz do słońca. Warto jednak rozsądnie korzystać z uroków wiosny i lata, nie narażając się na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Korzystanie ze słońca to dla wielu z nas niewątpliwa przyjemność; ileż spokoju i ukojenia po długiej zimie daje wygrzanie się na słońcu! Warto jednak pamiętać o ryzyku związanym ze zbyt intensywną ekspozycją skóry na działanie promieni słonecznych. W jej przypadku mogą pojawić się na skórze nieestetyczne przebarwienia czy zmiany dermatologiczne.

Jak się chronić?

Pierwszą kwestią, która powinna być priorytetem podczas codziennej pielęgnacji jest używanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Mitem jest, że takie kremy powinny pójść w użycie wyłącznie wiosną i latem! Nasza skóra, zwłaszcza ta delikatna, skóra twarzy, nawet jesienią czy zimą jest narażona na ciągłą ekspozycję słoneczną. Być może nie odczuwamy mocy promieni słonecznych tak jak w miesiące cieplejsze, ale docierają one do naszej skóry. Dlatego, by zapobiegać, a nie leczyć, najważniejsze jest codzienne stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi na naszą twarz.

Jak leczyć?

Jeżeli Twoja skóra ucierpiała po długotrwałym kontakcie z promieniami słonecznymi, jeżeli przez lata zaniedbań lub niewiedzy Twoja skóra pełna jest przebarwień czy zmian od słońca, możesz skorzystać z zabiegu redukcji przebarwień. Przebarwienia powstają poprzez zbyt intensywne zgromadzenie w jednej partii skóry pigmentu, czyli melatoniny. Najczęściej są one widoczne u pacjentów w okolicach twarzy, dekoltu, na dłoniach czy szyi. Zmiany tego typu pojawiają się również w wyniku przyjmowania niektórych leków, jako skutek uboczny chorób tarczycy, wątroby czy zmian hormonalnych. Osoby z okolic Poznania tego rodzaju zabieg mogą wykonać w klinice Fortemed. Zabieg redukcji przebarwień polega na laserowym usunięciu zmiany. Wiązka lasera sprawia, że w skórze zachodzą procesy fototermiczne. Tkanki zostają podgrzane, woda odparowuje, doprowadza się tym samym do koagulacji melaniny - a to sprawia, że przebarwienia zostają usunięte. Skóra po zabiegu była świeża, odmłodzona i napięta. Najlepsze efekty zabiegu uzyskane zostaną po wykonaniu około od 3 do 6 zabiegów w odstępie od 4 do 56 tygodni. Wtedy można w stu procentach liczyć na wysoką efektywność usunięcia przebarwień.

O zaleceniach przed zabiegiem i przeciwwskazaniach do jego wykonania przeczytasz więcej na: https://fortemed.pl/usuwanie-przebarwien-slonecznych/.



Źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 20.03.2020, 07:20 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1052

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.