DARMOWA REKLAMA DLA PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH OFERUJĄCYCH JEDZENIE Z DOWOZEM. BEZ OPŁAT DO 5 KWIETNIA!

baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Odpowie za niestosowanie się do zasad kwarantanny i wywieranie groźbą wpływu na czynności funkcjonariusza

W związku z ogłoszonym stanem epidemiologiczny w naszym kraju, policjanci z Brodnicy codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają we wskazanym przez siebie miejscu. W miniony piątek (20.03.) podczas takiej kontroli funkcjonariusze ujawnili, że jeden z mieszkańców gminy Świedziebnia objęty kwarantanną, nie przebywa w miejscu zamieszkania. Mężczyzna po powrocie do domu groźbą wywierał wpływ na czynności policjanta. Takie zachowanie wypełnia znamiona przestępstwa, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie również za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych, za co grozi mu grzywna. O fakcie zostanie również powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny.
W miniony piątek (20.03.) dzielnicowy z Górzna wykonując swoje zadania związanymi ze sprawdzeniami miejsc przebywania osób objętych kwarantanną domową, pojechał sprawdzić obecność w miejscu kwarantanny jednego z mieszkańców gminy Świedziebnia. Mężczyzna po odebraniu telefonu od dzielnicowego oznajmił, że nie podejdzie do okna, gdyż właśnie się kąpie. Po kilkukrotnym wydaniu polecenia podejścia do okna, mężczyzna przyznał, że nie ma go w miejscu zamieszkania. Dzielnicowy czekał pod domem mężczyzny i po około 20 minutach nieodpowiedzialny 42-latek powrócił w miejsce kwarantanny. Zanim jednak dotarł do mieszkania groził napotkanemu policjantowi oraz groźbą wywierał wpływ na czynności funkcjonariusza. Takie zachowanie wypełnia znamiona przestępstwa, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie również za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych, za co grozi mu grzywna. O fakcie zostanie również powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Policjanci zwracają się do mieszkańców naszego regionu o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z innymi osobami oraz o respektowanie zaleceń służb sanitarnych i innych służb.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 23.03.2020, 13:18 , Komentarzy: 12, wyświetleń: 6229

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
to normalne patole
Dodany 26.03.2020, 11:07 przez xxx
zrobić takiemu debilnemu burakowi kwarantannę w Toruniu w "Okrąglaku", albo w Grudziądzu. Przez takie niedorozwoje jak on to nigdy ta zaraza nie wygaśnie.Ma szczęście , że na kontrolę pojechali Policjanci, a nie Milicjanci, bo od tych drugich to dostałby od ręki "szczepionkę"za to co wyczyniał, na dzień dobry.
Dodany 25.03.2020, 20:59 przez olo
Banda debili którzy się niedostosowują do obecnej sytuacji takich od razu do pierdla albo karę grzywny żeby mu rozum przywróciło gdyby wszyscy przestrzegali zasad liczba zakażeń byłaby mniejsza
Dodany 25.03.2020, 18:14 przez Iii
Obok artykułu pojawiła się reklama ubezpieczeń. Czy to przypadek czy rynek ?
Dodany 24.03.2020, 12:54 przez ups
A zakłady pracują całą parą, czy wirus jest szkolony na taśmach nie działa? A jak kto ma gorączkę to na urlop. W jakim Brodnickim zakładzie jest kontrolowana temperatura? Puknijcie się w te puste głowy, jak osoba wyjdzie na spacer do lasu to zaraża? a w zakładach stoją koło siebie na 3 zmiany i nie zarażają, czyżby nie była to ogólnoświatowa polityczno- gospodarcza propaganda? A może cicha eutanazja???? oczywiście są znaki zapytania chyba mamy demokracje???? i można gadać co się chce - chociaż zaczynam powątpiewać!!!!!!
Dodany 24.03.2020, 12:31 przez wybiórcze zakażanie.
Odstrzelić
Dodany 24.03.2020, 09:11 przez michalre
Spakować gościa i odwieźć do ośrodka zamkniętego, powinny powstać pilnie takie miejsca izolacji dla takich cwaniaków, co uważają, że nic im nie zaszkodzi, że ich to nie dotyczy i nie stosują się do zaleceń, żadnych ulgowych praw dla takich osób, jak narusza kwarantannę, a może mieć wirusa, zarażać, tylko z automatu zapakować, wywieźć i pełna izolacja. Jednego lepiej usunąć, żeby nie zarażał wielu, bo jak raz wyszedł 2 tygodnie i tak będzie dalej wychodził, i nie zachowa się do kwarantanny taki nieodpowiedzialny przypadek. Trzeba reagować krótko i na temat z takimi...
Dodany 23.03.2020, 18:26 przez Michał_CBR
No ,to gościu przegiął. Dowalic kary ile się da
Dodany 23.03.2020, 18:20 przez ninka
Co z tego, że sprawdzają jak sobie pójdą to osoby objęte kwarantanną idą na spacer i na zakupy do sklepów, trzeba zmienić system kontroli
Dodany 23.03.2020, 14:02 przez Brodniczanin