baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty

Starosta Brodnicki informuje, że na terenie powiatu brodnickiego potwierdzono dziś jeden przypadek zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. To mężczyzna w średnim wieku, który powrócił z zagranicy. Jego stan jest bardzo dobry.
Zakażony na chwilę obecną nie wymaga hospitalizacji. Przebywa pod kontrolą w izolacji domowej. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym, zostały zlokalizowane i poddane obowiązkowej kwarantannie. Jednocześnie Starosta informuje, że trzy osoby są hospitalizowane w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ze 100 do 200 wzrosła liczba osób poddanych kwarantannie, 19 z nich przebywa w ośrodku przeznaczonym do kwarantanny zbiorowej. Pozostają tam w warunkach izolacji od innych osób objętych tego typu kwarantanną. Z 27 do 12 zmniejszyła się liczba osób objętych nadzorem sanitarnym.
- Ze względu na wyjątkowe okoliczności zaistniałe w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, w szczególności z uwagi na troskę o nastroje społeczne, apeluję gorąco do mieszkańców i gości powiatu brodnickiego o korzystanie z rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji, którymi są informacje zamieszczane na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brodnicy oraz oficjalne Komunikaty Starosty Brodnickiego dotyczące aktualnej sytuacji pidemiologicznej publikowane systematycznie na stronie Starostwa Powiatowego w Brodnicy. Apeluję o zachowanie rozsądku i nieuleganie panice. Ponownie wzywam do zachowania rygorów bezpieczeństwa sanitarnego i bezwzględnego stosowania się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz innych służb. Wszelkie informacje o zasadach postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia oraz informacje pomocnicze znajdują się w serwisie internetowym Starostwa Powiatowego w Brodnicy z odniesieniem na strony Państwowej Inspekcji Sanitarnej, serwisu rządowego oraz Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Zakaźnych (ECDC). O ewentualnej zmianie sytuacji epidemiologicznej oraz podejmowanych w związku z tym działaniach będziemy powiadamiać na bieżąco - Piotr Boiński Starosta Brodnicki.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 24.03.2020, 14:32 , Komentarzy: 7, wyświetleń: 5604

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
starosta pisze o trzech hospitalizowanych osobach...czy to znaczy, że nie poddano ich badaniom testowym?
Dodany 25.03.2020, 20:23 przez zatroskana
Do Od: Mnie też to bardzo dziwi że przez 10 zgonów a tyle ambarasu, czyżby plan w Polsce nie wypalił, 12 marca w internecie krążyło, że Polska jest teraz przygotowana na wysyp pogrzebów - nie wiem co o tym sądzić??? Przecież zmarłe osoby to osoby starsze i chore na inne choroby i to ciężkie, prawdopodobnie i tak im nie zostało dużo życia, W Polsce umiera dzienne ponad 1100 osób, a tu nawet nie jedna dzienne.
Dodany 25.03.2020, 09:59 przez S..........
Zastanawia mnie dlaczego wszędzie tyle zgonów a u nas tylko kilka..niby ten sam wirus ..Czy media i państwo mówią nam prawdę??? Przecież co roku na zwykłą grypę umierało i chorowało dużo więcej i nikt o tym nie mowil
Dodany 25.03.2020, 05:16 przez Dd
Facet jest z Pokrzydowa ma ponad 60 lat i raczej on nie ma nic wspólnego z SITS-m mógł mieć jedynie kontakt z osobą pracującą w tym zakładzie, a czy jego stan jest bardzo dobry to on sam wie najlepiej, skoro by się dobrze czuł to by się nie zgłaszał, z tego co wiem jest to osoba z grupy ryzyka. Co za tajemnice,Ku....a czy ten kraj ma na celu zastraszanie ludzi? mi tu nic nie pasuje, teraz każą pochować się w domach, bo co? To jest w powietrzu??? A może broń biologiczna? Najpierw wystarczać miał dystans 1m póżniej 1,5m, teraz 2m,
Dodany 24.03.2020, 22:00 przez znajoma
Czy ktoś wie od kogo ta osoba mogła się zarazić?
Dodany 24.03.2020, 20:04 przez m
Starosta Brodnicaki informuję,... To chyba nie chodzi o ten rejon? Kto wogóle pisze te artykuły? Co za analfabetyzm? Przed wydrukowaniem, nikt tego jeszcze nie czyta? Tak na wszelki wypadek. Żeby było ładnie.
Dodany 24.03.2020, 19:31 przez Żartowniś
To jest przerażające! Stan bardzo dobry... izolacja... czemu w Sitsie taka panika?
Dodany 24.03.2020, 17:13 przez nie wierzę