baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Świadkowie uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą jazdę

Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił pijany kierowca fiata, któremu świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i przyjechał do sklepu po zakup alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło wczoraj (24.03.) w Jabłonowie Pomorskim. Brodnicki dyżurny około godz. 19.40 otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez świadków przestępstwa. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechał patrol z miejscowego posterunku. Policjanci ustalili, że zgłaszający zauważyli kierowcę fiata, który przyjechał do sklepu pod wyraźnym wpływem alkoholu. Mężczyzna chciał zakupić alkohol, jednak ekspedientka ze względu na jego stan, odmówiła mu sprzedaży. Świadkowie zaobserwowali, kiedy mężczyzna wychodzi ze sklepu i uniemożliwili mu dalszą jazdę zabierając kluczyki od samochodu. Świadkowie powiadomili o fakcie policjantów. Jak się okazało, kierowca fiata miał 3 promile alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie zostanie zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, mieszkaniec powiatu odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Zachowanie zgłaszających, którzy we właściwy sposób zareagowali na łamanie przepisów prawa należy uznać za godne pochwały.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 25.03.2020, 10:03 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1074

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.