NOWOŚĆ - REKLAMY TEKSTOWE - GRATIS 10 tysięcy wyświetleń reklamy dla każdej nowo zarejestrowanej firmy. Zalety: emisja na wszystkich podstronach Brodnica.net, łatwa edycja w dowolnym czasie, statystyki, atrakcyjne ceny pakietów reklamowych i wiele innych. SPRAWDŹ NAS!

baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty

Na chwilę obecną w powiecie brodnickim nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Jedyny zakażony mężczyzna jest w stanie niewymagającym hospitalizacji i przebywa pod kontrolą w izolacji domowej. Badania trzech osób z powiatu brodnickiego hospitalizowanych w związku z podejrzeniem koronawirusa pokazały wynik ujemny, czyli brak
zakażenia.

- Jednocześnie, w związku z zaleceniami Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz koniecznością weryfikacji i koordynacji przepływu coraz większej ilości danych, informuję o zmianie harmonogramu wydawania systematycznych
komunikatów Starosty Brodnickiego dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie. Będą one wydawane codziennie o godz. 9.30 za dzień poprzedni. Przypominam też, że od wczoraj obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa,
w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw lub opieki nad bliskimi.
Do szczegółowych informacji na ten temat odsyłam na strony serwisu rządowego, Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz Starostwa Powiatowego w Brodnicy. Apeluję o bezwarunkowe stosowanie się do nowych zasad bezpieczeństwa oraz zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i innych służb. Ze względu na wyjątkowe okoliczności zaistniałe w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, w szczególności z uwagi na troskę o nastroje społeczne, jeszcze raz apeluję gorąco do mieszkańców i gości powiatu brodnickiego o korzystanie z rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji, o weryfikowanie pojawiających się w mediach społecznościowych informacji, a także o zachowanie rozsądku i nieuleganie panice. O ewentualnej zmianie sytuacji epidemiologicznej oraz podejmowanych w związku z tym działaniach będziemy powiadamiać na bieżąco - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 26.03.2020, 14:39 , Komentarzy: 12, wyświetleń: 1392

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Wejdź na stronę powiatu to się przekonasz
Dodany 27.03.2020, 19:22 przez Wred
Komunikaty Starosty Brodnickiego mają być wydawane codziennie o godzinie 9:30.Jest godz.12:37 i cisza.Co jest grane.?Gzie dyscyplina ?
Dodany 27.03.2020, 12:41 przez Mieszkaniec
To jest ,paranoja , a morze ludziom się w głowach miesza przez tego korona wirusa ,,czytam Czas Brodnicy , aż mi ślepie zamroziło , szpital prosi o wsparcie finansowe ,Dyrektor dostaje nagrody po 40 tyś zł nie w spomnę o trzynastkach , a społeczeństwo ma dokładać do pensji dla lekarzy czy pielęgniarek ,a dyrektor w wypowiedzi mówi że i tak szpital będzie wysyłał pacjentów zarażonych do innych szpitali , dyrektorze słać od razu na cmentarz !!!! jak nie doczeka to doleż ,jeszcze grabarze najlepiej się sprawdzają ,tu etatów nie zabraknie.
Dodany 27.03.2020, 12:19 przez Pacjent
W Nowym Mieście już 5 zakażonych koronawirusem, cała ich wierchuszka samorządowa po spotkaniach sztabów kryzysowych na kwarantannie:-)))) A nasze dzielne szweje z jednostki nadal leżą na cyckach:-)))
Dodany 27.03.2020, 09:30 przez Za co im płacimy?
Podatnik ty to zawsze masz problem .pewno tak żebyś mógł popisać się talentem.
Dodany 27.03.2020, 08:49 przez Antek
Czy w sobote i nidziele też będą komunikaty, czy jest wolne i wszyscy mają w nosie
Dodany 27.03.2020, 07:10 przez PODATNIK
W wojsku żołnierze wszystko robią na rozkaz, nawet jak w piosence "na rozkaz spać i jeść" - jeśli będzie rozkaz to będą to wszystko robić. Dezynfekować, odkażać, pomagać starszym w zakupach, sprawdzać gamoni którzy nie przestrzegają kwarantanny...rozkaz i wykonanie.
Dodany 27.03.2020, 05:26 przez Odkażacz
Sympatyk głupoty piszesz, o użyciu wojska decyduje każdorazowo wojewodzki sztab wojskowy.
Dodany 26.03.2020, 18:55 przez Soldat
Do mieszkaniec;Po co???? a wirus gdzieś jest??????
Dodany 26.03.2020, 18:55 przez Tarcza antykryzysowa.
Teraz? Kiedy mleko sie już wylało? Niech siedzą i drapią się po nabiale. Przecież Naczelnik państawa i jego wasal zapewniał WSZYSTKICH, że jesteśmy przygotowani i taki wirus to nam może skoczyć. Więc pewnie staroście nawet do głowy nie przyszło kiedy był odpowiedni czas na reakcję, że Brodnica nareszcie może skorzystać z tego, że ma specjalistyczną jednostkę a nie tylko statystów przy grobie pańskim i przy pomniku na Mostowej. Najtrudniejsza jest myśl, że nikt z lokalnych władz za ignorancję, niekompetencję nigdy nie poniesie żadnej odpowiedzialności. Nawet moralnej.
Dodany 26.03.2020, 15:59 przez sympatyk
Ja mam kilka pytań do żołnierzy i oficerów brodnickiej jednostki wojskowej (4 Pułk Chemiczny), który przez lata był szkolony i przygotowywany do walki ze skażeniami. 1. Dlaczego nie bierzecie udziału w dezynfekcji szpitali, strojów ochronnych medyków? 2. Dlaczego nie dezynfekujcie np. ulic, chodników, miejsc publicznych naszego miasta? 3. Dlaczego choćby nie pomagacie w roznoszeniu jedzenia, leków osobom starszym z naszego powiatu? Dlaczego tego wszystkiego nie robicie? Przecież teoretycznie do tego właśnie byliście szkoleni i macie podobno sprzęt oraz urządzenia? Najwyższy czas działać!
Dodany 26.03.2020, 14:53 przez Mieszkaniec