baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty

Na chwilę obecną sytuacja sanitarno-epidemiologiczna na terenie powiatu brodnickiego przedstawia się następująco: mamy dziewięć osób zakażonych koronawirusem SARS CoV-2. Jak już informował Starosta wczoraj, badania potwierdziły obecność wirusa u ośmiu nowych osób. Ponadto jedna osoba z powiatu jest hospitalizowana w związku z podejrzeniem zakażenia. Spadła liczba osób w kwarantannie. Do godziny 14. wczoraj było nią objętych 331 osób (poprzednio 384), z czego 27 (bez zmian) przebywa w ośrodku przeznaczonym do kwarantanny zbiorowej. Pod nadzorem sanitarnym pozostają 2 osoby.

- Apeluję do wszystkich objętych kwarantanną domową, by ściśle przestrzegali dyscypliny sanitarnej. Przypominam, że opuszczanie wyznaczonych miejsc jest zakazane. Wobec naruszających ten obowiązek będą stosowane kary grzywny. Konieczność bezwarunkowego stosowania się do rygorów kwarantanny, jak również do wytycznych oraz zaleceń Państwowej Inspekcji
Sanitarnej i innych służb leży w interesie dobra nas wszystkich. Zostańmy w domu. Nie narażajmy zdrowia własnego i naszych bliskich. Apeluję ponownie także o zainteresowanie się osobami starszymi w swoim otoczeniu, w szczególności tym, czy są zaopatrzone w żywność, lekarstwa i niezbędne produkty higieniczne. O wszelkich niepokojących sygnałach w tym zakresie prosimy powiadamiać odpowiednie służby. W przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej w powiecie będziemy niezwłocznie informować - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 31.03.2020, 09:52 , Komentarzy: 9, wyświetleń: 4082

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Dalej dezynfekcji brak, maseczek, płynów gratis dla ludzi nie ma... i cisza. Inne miasta mają prawdziwych gospodarzy a nie urzędników, którzy nic nie robią... jak jest inaczej, to co robią, bo miasto małe i nic nie widać. Wyłączam zbiórkę Radnych, bo to ładny gest, ale prywatny :) Panie Starosto, Burmistrzu, Szanowni Radni więcej działania, kasę macie tylko zmienić budżet i działać, bo chyba kilka miesięcy jak to potrwa zamierzacie tak czekać bezczynnie. My mieszkańcy będziemy to potem pamiętać, tym razem nie będzie taryfy ulgowej, a jeszcze będzie recesja... Do działania, ludzie czekają...
Dodany 04.04.2020, 18:02 przez Michał_CBR
Sz.P. Dlaczego władze naszego miasta nie troszczą się o mieszkańców.30 km od Brodnicy władze miasta Lidzbarka zakupiły dla mieszkańców maseczki wielokrotnego użytku, aby każdy, kto zmuszony jest pójść raz na tydzień do sklepu, czuł się w miarę bezpieczny. Zakupu dokonały: Nowe Miasto Lubawskie, Mława. Przecież to Olsztyn rozpoczął akcję MASECZKA DLA KAŻDEGO OBYWATELA. Wiele miast już zgłosiło chęć zakupu maseczek dla mieszkańców. A co u nas? Apteki dzisiaj sprzedają maseczki jednorazowego użytku po 5,00 zł i 5,50 zł. Takie ceny z dwóch aptek. W trzeciej 3,50 zł.
Dodany 03.04.2020, 16:37 przez MIESZKANIEC
Najlepszy "kabaret" w związku z wirusem był w NML ,zwołała sztab kryzysowy dyrektorka sanepidu zarażona wirusem od córki która wróciła z Włoch i zaraziła cały sztab kryzysowy ,ale już nie powiedziała że wirusa przywiozła jej córka. Przy taki bałaganie niedługo wszyscy będą zarażeni ,tak jak ktoś pisał samymi zakazami nie ograniczy się wirusa,gdzie odkażanie ,gdzie maski,zabezpieczenia,środki antywirusowe ,testy ?,wszystko to powinno być za darmo ,ile każdy potrzebuje.Trwa chaos,a kwarantanna domowa to fikcja ,która tego nie zatrzyma.
Dodany 01.04.2020, 12:43 przez Jola
taa czterech żołnierzy pojechało. Jeszcze trochę ich tu zostało...
Dodany 01.04.2020, 12:34 przez Marcin
A nasi Brodnicy żołnierze działają w Szczecinie informacja że Strony "Sztab Generalny WP" na Facebooku . Więc skończcie wreszcie marudzić
Dodany 01.04.2020, 10:54 przez WP
Gdzie są działania samorządów, gdzie dezynfekcje miast, gdzie zakupy masek, płynów, żeli, rękawiczek, gdzie przygotowania do szczytu zachorowań?? Nie jesteśmy przygotowani, tylko poza zakazami, które są słuszne, na szczyt epidemii, a mamy trochę czasu. Władze samorządowe nie robią nic, a jak robią to czemu nie pokazują, nie informują jak jesteśmy przygotowani... Oby nie było jak na Południu Europy, bo będzie u nas tak samo bardzo źle... Boże oby nie..
Dodany 31.03.2020, 19:48 przez Brodniczanin_65_
Żołnierze są tylko od brania kasy, piątek 12 i do domu.
Dodany 31.03.2020, 16:04 przez Piotr
Części z nich na pewno wsytd. Ale zostają w odwodzie prezesa państwa dla ważniejszego celu.W związku z wyborami dostaną rozkaz i okaże się, że tam, gdzie będzie za mało chętnych do obsługi komisji wyborczych, wszystkie komisje będą miały pełna obsadę i będą działać ku chwale szaleńców.
Dodany 31.03.2020, 11:43 przez kartonowe państwo
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają personel medyczny i sanitarny w walce z koronawirusem. Kilka dni temu terytorialsi rozpoczęli działania w nowym obszarze, pobierania wymazów na obecność COVID-19. Co robią żołnierze naszej specjalistycznej jednostki? Nadal nic.
Dodany 31.03.2020, 11:12 przez Nie wstyd wam?