baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Apel do mieszkańców Brodnicy

Od kilku tygodni żyjemy w czasie epidemii, nasze zdrowie i życie jest zagrożone z powodu koronawirusa Covid-19. W celu zmniejszenia zagrożenia i rozprzestrzeniania się choroby wprowadzono wiele zakazów - ograniczające pracę, poruszanie się, gromadzenie. Za niespełna miesiąc w naszym kraju mają się odbyć wybory prezydenckie. Jak większość społeczeństwa uważam, że nie ma w tej chwili warunków do ich przeprowadzenia, a termin 10 maja wciąż nie został odwołany, rusza procedura związana z wyznaczaniem składów obwodowych komisji wyborczych. Dlatego w trosce o zdrowie nasz wszystkich apeluję do tych brodniczan, którzy już otrzymali, bądź otrzymają propozycję pracy w komisji o rezygnację i nieprzyjmowanie tych obowiązków. Nawet jeśli wybory zostaną przełożone krótko przed ich terminem, to członkowie obwodowych komisji wyborczych muszą przejść szkolenie, muszą spotkać się w pełnym składzie, wybrać przewodniczącego. Wszystkie te czynności stwarzać będą zagrożenia dla zdrowia i życia nie tylko Państwa, ale wszystkich, z którymi będziecie Państwo mieć kontakt. Proszę o zastanowienie, czy w takiej sytuacji warto z jakiegokolwiek powodu narażać zdrowie wielu osób? Wierzę, że podejmiecie Państwo słuszną i odpowiedzialną decyzję. Wszystkich brodniczan proszę jednocześnie o przestrzeganie zaleceń dotyczących bezpieczeństwa i życzę przede wszystkim zdrowia, aby nikt z nas nie został dotknięty chorobą spowodowaną zakażeniem koronawirusem.

Przewodniczący Rady Miejskiej
Artur DOMBROWSKI

Dodano/zmodyfikowano: 31.03.2020, 15:18 , Komentarzy: 23, wyświetleń: 1277

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
podatniku , dowartościowujesz się tymi wpisami ? życzę zdrowia.
Dodany 04.04.2020, 08:17 przez Max
Max , proszę jaśniej ,jaśniej , jakoś nie piszesz w czym ,chyba też cię wirusowa choroba mocno walnęła w skroń .Oni tylko mogą się spierać na sesjach z burmistrzem o jak podnieść podatki , a to jest widoczne wsparcie .
Dodany 03.04.2020, 20:41 przez Podatnik
dzień dobry Podatniku Chciałbym Cię poinformować że radni Rady Miejskiej i radni powiatowi wspierają działania walki z koronawirusem. To,że tego nie nagłaśniają nie oznacza,że są bierni.Ciekaw jestem co Ty zrobiłeś w tym kierunku ?
Dodany 03.04.2020, 19:28 przez Max
Sz.P. Dlaczego w Brodnicy nie myśli się o mieszkańcach? 30 km od Brodnicy w Lidzbarku władze miasta zadbały o mieszkańców. Każdy z nicy otrzymał darmową maseczkę. A u nas?
Dodany 03.04.2020, 06:44 przez MIESZKANIEC
Jerzy , jeśli masz się czym pochwalić to podaj swoje nazwisko a ludzie to ocenią
Dodany 01.04.2020, 19:56 przez obserwator
Obserwator , jak na razie to tylko ty chwalisz jako jedyny ,zaś ja nie chce być samochwałą , choć miałbym czym.
Dodany 01.04.2020, 18:45 przez Jurek
do Jerzego są różne formy aktywności życiowej i w każdej sferze można coś po sobie zostawić.Krytykować i obrażać bezkarnie to chyba Twoja aktywność życiowa. W przeciwieństwie do Ciebie p.Artur pracuje na rzecz mieszkańców Brodnicy - ucząc w szkole i pełniąc obowiązki radnego.Z jego inicjatywy i pozostałych radnych wielu kadencji, wiele osób otrzymało wymierną pomoc - chociażby ja. Propozycja dla Ciebie - rusz cztery litery i weź się do pracy, daj przykład idealnego obywatela ,który przeszedł przez życie tak ,że dziś nie musi się niczego wstydzić.
Dodany 01.04.2020, 17:56 przez obserwator
CBR .Myśli się przed ,anie jak już się pali , CBR = całkowity brak rozumu , łatwiej i taniej jest zapobiegać jak leczyć ,teraz jest tak jak byś krzyczał do pijanego idącego ulica żeby nie wpadł pod pędzący samochód .policja ,straż pożarna ,wojsko ,straż miejska ,te instytucie robią naprawdę dobro robotę za to im chwała , a nie radny wyskoczył jak filip z konopi ,udając wielkiego aktywistę ,a gdzie reszta , co go opuścili ?, czy siedzą i walą w galoty z strachu ,takim bohaterom ta ja dziękuję , jak by pan burmistrz ogłosił podwyżkę dla radnych to wszyscy lecieli by na zabój.
Dodany 01.04.2020, 16:15 przez Podatnik
Panie Arturze szacun i respekt za konkretną i odpowiedzialną moralnie wypowiedź apel cóż nie wszyscy mają na uwadze dobro i zdrowie innych, ale każdy może zgodnie ze swoim sumieniem zrobić co właściwe Jerzy i podobni będą mędzić i narzekać , byle narzekać i byle na przekór rozsądkowi...a potem płacz i lament jak się co któremuś przyplącze.....i potem będzie lecieć jeden z drugim na SOR i ...znowu będą jęczeć bo znowu im coś nie będzie pasowało kto myśli zrozumie że trzeba dokonywać mądrych wyborów, tych życiowych i tych przy urnach ( ps. Jerzy urnach wyborczych )
Dodany 01.04.2020, 15:05 przez mieszkaniec CBR
Jerzy, a może przedstawisz się z nazwiska,będzie łatwiej podyskutować.
Dodany 01.04.2020, 14:35 przez Artur Dombrowski
Artuś co ty z swoją wiedzą możesz powiedzieć o tym kryzysie , chłopie zakładaj krótkie gacie i wal do basenu w szkole żeby cię społeczeństwo nie widziało ,ta twoja ekipa radnych ,to tak jak ten korona wirus ,tylko same straty ,jeden niszczy zdrowie ,drugi kieszenie społeczeństwa, czekam kiedy władze tego kraju zlikwidują jedno i drugie , zresztą w sejmie senacie, też by się przydało zrobić selekcję , więcej mamy lekarzy, nauczycieli, u władzy jak w szpitalach czy szkołach,jak się ma mało wiedzy w zwodzie, wypierdziela się do polityki .
Dodany 01.04.2020, 14:06 przez Jerzy
do darc Praca w komisji nie jest obowiązkiem tylko prawem, z którego nie trzeba korzystać. Więc o żadnym łamaniu prawa nie można mówić. Każde gromadzenie się stwarza zagrożenie dla wszystkich, stąd mój apel. W trosce o nas wszystkich.
Dodany 01.04.2020, 13:30 przez Artur Dombrowski
Hm, to jest wezwanie do łamania prawa przez przedstawiciela władzy Na ten czas mimo wszystko należy go przestrzegać. Następny krok to może wezwanie żeby np. Policja, Wojsko, lekarze nie pracowali bo to jest niebezpieczne. Może lepiej zacząć od prawa lokalnego i np. obniżać podatki od nieruchomości itp.
Dodany 01.04.2020, 10:09 przez darc
A ja z innej beczki..Wczoraj roznoszone były po klatkach ulotki i wrzucane te śmieci do skrzynek..i na to nie ma zakazu???!!
Dodany 01.04.2020, 08:14 przez Ff
Brodniczanin_65_, jako obywatelowi tego kraju wypadałoby znać chociaż podstawy podziału władzy w państwie. Ty naprawdę sądzisz, że samorządy w Polsce mają w swoich rękach władzę nad wojskiem???!!! Mamy samorządność w Polsce już od 30 lat, nie od wczoraj.
Dodany 31.03.2020, 20:21 przez Smutny
Panie Arturze i inni Radni. Miasto znowu działa słabo. Mamy mega kryzys, gdzie maski, płyny, rękawiczki powinny być dla ludzi... Gdzie dezynfekcje ulic, mamy na miejscu wojsko, tylko zlecić, już nie raz wojsko działało dla miasta. Wystarczy wziąć kilka mln z budżetu, kupować i działać, nie patrzeć na Wawę, bo wirus nas nie ominie, a ludzie będą pamiętać na lata lepsze działanie władz albo brak działania?? A co z wynagrodzeniami, dlaczego nie ma już korekt zaczynając od góry. Idzie mega kryzys, ale najpierw trzeba pokonać wirusa, a siedząc tylko w domu nie pokonamy epidemii...
Dodany 31.03.2020, 20:07 przez Brodniczanin_65_
Popieram.Wybory należy przełożyć.
Dodany 31.03.2020, 19:18 przez D.Gerka
I słusznie. Obawiam sìę, że jednak sympatycy wiadomej partii oleją ten apel. Wypadałoby jednak ich ostrzec, że mogą dla nich to być ostatnie wybory w życiu. Lepiej nie iść do urny. Jakakolwiek by to nie była.
Dodany 31.03.2020, 18:19 przez Jolcia
Brodniczanko masz rację , tylko to trzeba wdrażać przed czasem ,anie po ,lub w trakcie ,o tym nasze władze zapominają, studnie nie kopie się jak się pali , myślę że ta kosztowna lekcja korona wirusa przyda się na przyszłość , życzę całej Brodnickiej społeczności jak najszybszej stabilizacji zdrowotnej .
Dodany 31.03.2020, 17:37 przez Jurek
Ciekawe, które zakłady kosmetyczne i fryzjerskie będą działać pod osłoną nocy...? Tak bez paragonu....
Dodany 31.03.2020, 17:11 przez Mieszkaniec
A czy diety też oddacie na walkę z koronawirusem?
Dodany 31.03.2020, 16:09 przez Podatnik
Bardzo mądra i odważna decyzja. Dbajmy o nasze i innych zdrowie! Mamy tylko jedno życie! Innego nie będzie!
Dodany 31.03.2020, 16:00 przez BRODNICZANKA
słusznie , popieram
Dodany 31.03.2020, 15:53 przez obserwator