TK TECHNOLOGY Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Służba brodnickich policjantów w walce z epidemią

Stan epidemii w Polsce nakłada na policjantów dodatkowe zadania, w trosce o życie i zdrowie obywateli. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi epidemii w Polsce od dzisiaj (01.04.) obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa, do których należy się bezwzględnie stosować! Brodniccy policjanci w związku z tym zwiększyli ilość patroli i kontroli przestrzegania nowych obostrzeń. Policjanci podczas patrolowania ulic apelują o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących zaleceń

W związku z epidemią na terenie całego kraju obowiązują nowe, zaostrzone przepisy. W trosce o zdrowie i życie obywateli brodniccy policjanci wzmożyli ilość patroli i kontroli osób przemieszczających się. Policjanci podczas służby szczególną uwagę zwracają na gromadzenie się osób m.in. pod placówkami handlowymi oraz bankowymi. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca grupowania się młodzieży takie jak : skwery, bulwary, parki, place zabaw, plaże oraz inne miejsca, gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy naszego powiatu. Kontrolują środki komunikacji publicznej oraz niepublicznej dowożącej osoby do pracy. Zwracają szczególną uwagę na dzieci i młodzież do 18 roku życia, które mogą przemieszczać się tylko w towarzystwie osoby pełnoletniej. Mundurowi podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na osoby nie stosujące się do nowych zakazów i nakazów. Angażują się również w informowanie o zasadach i zakazach wprowadzonych w związku z panującą epidemią. Na ulicach miasta i powiatu z megafonów policyjnych radiowozów wygłaszane są komunikaty o konieczności pozostania w domach oraz przestrzeganiu zaleceń służb. Policjanci stanowczo i bezwzględnie reagują na naruszanie obowiązującego prawa. Dotyczy to między innymi zakazu grupowania się osób. W ciągu minionej doby, brodniccy policjanci ukarali mandatami karnymi w wysokości 500 złotych 13 osób. Takie kary nakładane będą na wszystkich, którzy nie stosują się do nowych przepisów. Dzielnicowi codziennie sprawdzają, czy osoby poddane obowiązkowej kwarantannie, stosują się do jej zasad. W powiecie brodnickim ilość osób objętych kwarantanną sięga już prawie 400 osób. Do wszystkich, docierają policjanci. Wobec osób nieprzestrzegających kwarantanny wyciągane są bardzo surowe konsekwencje. Kara za naruszenie zasad może wynieść aż 30 tys. złotych.

Apelujemy, przypominamy i ostrzegamy! Policjanci surowo i konsekwentnie podchodzić będą do osób łamiących prawo! Pamiętajmy, że nasze życie i zdrowie jest w naszych rękach! Reagujmy na nieprzestrzeganie nowych przepisów! Tylko wspólna mobilizacja pozwoli na opanowanie stanu w jakim teraz wszyscy się znajdujemy. Wierzymy, że mieszkańcy naszego powiatu z rozsądkiem podejdą do zagrożenia, które nad nami czyha i będą stosowali się do poleceń i zaleceń służb!źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 01.04.2020, 14:39 , Komentarzy: 13, wyświetleń: 3494

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Klara, oj,oj , naucz się poprawnej pisowni ,bo się za ciebie twoi polityczni sprzymierzeńcy najedzą WSTYDU !
Dodany 03.04.2020, 15:44 przez Oj
Oj mniej propagandy TVPis polecam a po tygodniu zobaczysz pozytywne zmiany w ocenie rzeczywistości.
Dodany 02.04.2020, 19:27 przez Klara
Sympatyk ,a raczej porażony korona wirusem ,ty na prawdę musisz cierpieć aż ci współczuję , ale jak wiesz medycyna na razie niema dla CIEBIE DOBRYCH WIADOMOŚCI jeszcze ci każą w domu siedzieć , ale to też ma minusy ,teraz siedzisz przed komp. i piszesz głupoty , powinni ci wyłączyć inter,człowieku gdyby to się stało za tych z PO to byś już dawno nie żył i wielu innych takich jak ty . Policja,, szpitale kochani ratownicy medyczni ,Ci to naprawdę pracują z wielkim poświęceniem ,straż pożarna. jeśli jesteś taki bohater krótkie przeszkolenie i działasz ,anie siedzisz i za smaradzasz internet
Dodany 02.04.2020, 16:23 przez Oj
Do oli sugestia, że Śmiech na sali nie ma obiektywnego poglądu na to co się dzieje na całym świecie jest na tyle głupia, że nie da się z tym nawet polemizować. Zawiódł rząd, który poufne informacje o pandemii miał co najmniej 3 tyg wcześniej niż opinia publiczna w Polsce.Był czas na działania, które może by chociaz jedną osobe ustrzegły przed śmiercią. To wizja jednego mentalnie chorego człowieka zaważyła, że wybory były ważniejsze a rząd kłamał. Wyborów nie będzie. Zostanie wstyd u Terleckiego, Dudy episkopatu i krzyże cmentarne.U Najjaśnieszego JK i tak nic nie wywoła ludzkiej reakcji
Dodany 02.04.2020, 15:27 przez sympatyk
brodnickie blokowisko, popoludnie = grupki pijanych lokalnych żuli śmietnikowców. Wieczór - grupki pijanej młodzieży. Ci ostatni przynajmniej w maskach. Gzie policmajstry są w tym czasie? Zapewne wyłapują z miarą małżeństwa idące obok siebie - trzeźwe.
Dodany 02.04.2020, 08:59 przez A.S.
Do Oli.Skoro potrzebne są nakłady finansowe to rząd powinien je przeznaczyć na walkę z pandemią,a nie finansować ojca z Torunia i przyznawaniu sobie premii,a co do reżimu sanitarnego zdjęcia wyżej.
Dodany 01.04.2020, 20:59 przez ...
oli a kto wymyślił program powrotów do kraju samolotami? Podczas których nazwożono setki zakażonych i do tego pozwolono im powracać bezpośrednio do swoich domów bez odpowiedniej kwarantanny w miejscach odosobnienia? Kto nie przygotował kraju do obecnej sytuacji przez 6 lat rządzenia? Gdzie są odpowiednie zapasy masek i rękawiczek w magazynach (tak zwane rezerwy materiałowe na czas wojny)? Dlaczego wojsko na przykładzie naszej brodnickiej jednostki do spraw skażeń nic nie robi a wysyła się do walki z zarazą ochotników z WOT? Niestety czy ci się podoba czy nie MAMY DO CZYNIENI Z TOTALNĄ KLAPĄ!!!
Dodany 01.04.2020, 20:17 przez Śmiech na sali
do śmiech na sali - Twoja wiedza jest co najmniej niepełna. Rząd nie zaraził ludzi koronawirusem - to Polacy jeżdżący po całym świecie przywlekli go do Polski.Cały świat boryka się z walką z tym wirusem.Pandemia na taką skalę skutkuje potężnymi nakładami finansowymi ale opiera się przede wszystkim na rozsądku Polaków i przestrzegani reżimu sanitarnego.
Dodany 01.04.2020, 19:54 przez oli
To patrolowanie dzieci to chyba tylko w mieście jestem mieszkanka Osieka dzieci bloku od 9rano mimo chłodu biegają gromadka grają w piłkę tu chyba nie dociera informacja albo epidemia brawo dla rdzicow
Dodany 01.04.2020, 19:48 przez 😔
Żeby stosować maski i rękawiczki to najpierw trzeba je mieć a pewnie ich nie mają. Niestety całe te państwo pod rządami prawych to śmiech na sali i prowizorka, teraz to widać najlepiej.
Dodany 01.04.2020, 19:22 przez Śmiech na sali
Brawo dla Policji, bez masek i rękawiczek. Piękny przykład dbania o bezpieczeństwo w czasie epidemii.
Dodany 01.04.2020, 18:40 przez Brodnica
Gdzie nasza policja daje przykład stosując maseczki i rękawiczki,skoro mają nas chronić niech zadbają o własne bezpieczeństwo.
Dodany 01.04.2020, 15:18 przez Ciekawy