baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty

Sytuacja sanitarno-epidemiologiczna na terenie powiatu brodnickiego od wczoraj pozostaje bez znaczących zmian. Nadal mamy dziewięć osób zakażonych koronawirusem SARS CoV-2. Ponadto jedna osoba z powiatu jest hospitalizowana w związku z podejrzeniem zakażenia. Nieznacznie spadła liczba osób w kwarantannie. Do godziny 14. wczoraj było nią objętych 329 osób, o 9 mniej niż poprzednio. W kwarantannie zbiorowej przebywa 25 osób (poprzednio 24). Pod nadzorem sanitarnym pozostają nadal 2 osoby.
- Przypominam o wprowadzonych przez rząd dodatkowych ograniczeniach. Dotyczą one między innymi zakazu poruszania się osób niepełnoletnich bez opieki dorosłych, a także zamknięcia parków, bulwarów i plaż. Nowe ograniczenia odnoszą się też do działania sklepów i targowisk. Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w serwisie rządowym, a także na stronie
Starostwa Powiatowego w Brodnicy. Apeluję o zastosowanie się do nowych przepisów. Jednocześnie informuję, że wobec osób naruszających wprowadzone ograniczenia będą stosowane kary. O ewentualnej zmianie sytuacji epidemiologicznej w powiecie powiadomię niezwłocznie - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 02.04.2020, 20:23 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 819

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Sz.P. Bardzo proszę, aby władze naszego miasta zadbały o jej mieszkańców. Słyszy się o akcji szycia maseczek przez lokalne firmy, a w Brodnicy ... Jest też ogólnopolska akcja MASECZKA DLA MIESZKAŃCA. Tym zajmuje się firma z Olsztyna. Są to maseczki wielokrotnego użytku. Wystarczy tylko zamówić. Każdy z nas przecież musi wyjść z domu raz na 5-6 dni , aby uzupełnić zakupy. W Lidzbarku, Nowym Mieście Lubawskim mieszkańcy otrzymali bezpłatnie maseczki wielokrotnego użytku. To jest tuz obok nas. A u nas ...?
Dodany 05.04.2020, 10:48 przez MIESZKANIEC