baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pracownicy stacji benzynowej udaremnili jazdę pijanemu kierowcy

Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafił 57-letni mężczyzna, który pijany przyjechał samochodem na stację benzynową po piwo. Pracownicy stacji nie sprzedali mu alkoholu, uniemożliwili mu dalszą jazdę zabierając kluczyki i wzywając na miejsce policjantów. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj (6.05.) krótko przed godz. 19.00 brodnicki dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie od pracowników stacji paliw z Jabłonowa Pomorskiego o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol z miejscowego posterunku. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zgłoszenia w rozmowie ze zgłaszającymi ustalili, że kierowca fiata przyjechał na stację paliw i chciał kupić piwo. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie u pracowników stacji, że może on być pijany i nie sprzedali mu alkoholu. Zabrali mu również kluczyki od samochodu i wezwali policjantów. Jak się okazało, mieszkaniec Jabłonowa Pomorskiego miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. 57-latek został zatrzymany i przewieziony do brodnickiej komendy, gdzie trzeźwieje w policyjnym areszcie. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że nie posiada on prawa jazdy, gdyż wcześniej zostało mu zatrzymane przez policjantów. Dzisiaj (7.05.) mężczyzna usłyszy zarzut kierowana pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 07.05.2020, 10:35 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1664

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.