baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty Brodnickiego

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO NA PODSTAWIE SKUMULOWANYCH DANYCH WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO na godz.14.00, dnia 18 maja 2020 roku DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ

DANE DLA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
• Zakażeni - 582, zmarli - 43, ozdrowieńcy - 352.

DANE DLA POWIATU BRODNICKIEGO
• Kwarantanna - 151, ośrodki zbiorowe - 13, zakażeni - 0, nadzór sanitarny - 5, ozdrowieńcy - 10, hospitalizowani - 0, zmarli - 1.

Szanowni Państwo. Rozpoczął się kolejny etap znoszenia przez rząd ograniczeń związanych z koronawirusem. Możemy już skorzystać z usług fryzjera, kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Od 25 maja możliwe będą bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opieka nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Szczegółowe informacje na temat znoszenia ograniczeń znajdą Państwo na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Brodnicy i serwisie rządowym. Powoli wracamy do normalnego życia, jednak wciąż musimy pamiętać, abyśmy czynili to mądrze i odpowiedzialnie. Zwłaszcza teraz nie możemy zapominać o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i rygorów sanitarnych, przede wszystkim o zachowaniu dwumetrowego dystansu od innych i obowiązku zasłanianiu nosa i ust w miejscach publicznych. Korzystajmy z rozsądkiem z łagodzenia obostrzeń i nie dajmy się ponownie zamknąć w domach. Nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych.
Szanowni Państwo. Dziś przypada setna rocznica urodzin papieża Polaka Jana Pawła II, który jest patronem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pamiętajmy o naszym Wielkim Rodaku, ale przede wszystkim o idei Solidarności, która była w centrum Jego zainteresowania i której był gorącym orędownikiem. Uczynił z Solidarności symbol pozytywnych przemian, który miał zmienić "oblicze tej ziemi". Solidarność jako ruch społeczny stała się symbolem pokojowego rozwiązywania problemów, głosząc ideę współdziałania w poszanowaniu ludzkiej godności i sprawiedliwości. Zwłaszcza teraz, w trudnym czasie zmagań z epidemią koronawirusa, powinniśmy się odwoływać do tych szczytnych wzorców, okazując solidarność zarówno z osobami cierpiącymi z powodu choroby, jak i wszystkimi walczącymi z nią na pierwszej linii frontu - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 18.05.2020, 15:35 , Komentarzy: 11, wyświetleń: 1449

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
H2O zgadnij kto, to napewno chłop z Mazur. Jolka Jolka i budka Suflera. Prawda z maskami jest taka że niektórzy je mają od urodzenia i dlatego teraz bez masek latają.
Dodany 21.05.2020, 13:16 przez Rębajło
Biję jej brawo bo w przeciwieństwie do ciebie potrafi się zachować. Za duż masz wolego od szkoły gimbusie.
Dodany 21.05.2020, 07:56 przez rolnik
Rolnik ,za co Jolci bijesz brawo ?czyżbyś zapraszał na podorywkę , już jest po zasiewach , daremna robota chłopie .
Dodany 20.05.2020, 13:59 przez Chłop
Brawo Jolcia, stop agresji buraczanej.
Dodany 20.05.2020, 09:08 przez rolnik
Podatniku. Załóż sobie maskę nawet na 4 litery, tylko omijaj mnie szerokim łukiem, bo twoja maska ma chronić otoczenie przed twoim wirusem, a nie odwrotnie. Czasem mam wrażenie, że ten wirus jest po to, aby pozbyć się z tego świata staruszków i ludzi inteligentnych inaczej. Mimo wszystko życzę ci powodzenia.
Dodany 19.05.2020, 14:31 przez Jolcia
Jolcia, będę chciał to na czoło założę. Bądź posłuszna i trzymaj się wytycznych, w końcu dzięki takim, jak ty kręci się biznes z maseczkami.
Dodany 19.05.2020, 11:22 przez Podatnik
Nie skarż Jolcia ;)
Dodany 19.05.2020, 08:49 przez H2O
A trzy czwarte Brodnicy łazi po mieście z maską na brodzie, albo bez niej.
Dodany 18.05.2020, 21:38 przez Jolcia