TK TECHNOLOGY Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kolejni sprawcy kradzieży rozbójniczej w rękach policjantów

Brodniccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch sprawców kradzieży rozbójniczej, do której doszło w kwietniu br. na pracownikach restauracji. 19-latek podzielił los swoich kolegów w ubiegłym tygodniu i trafił do aresztu na okres 3 miesięcy, ostatni z rozbójników 18-letni brodniczanin, zatrzymany został wczoraj (19.05.). Brodniccy policjanci wystąpili z wnioskiem o jego areszt.
Do zdarzenia doszło 24 kwietnia br. około godz. 19.00. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Brodnicy przy ul. Żmijewskiej bije się grupa kilku mężczyzn. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol policjantów. Funkcjonariusze na miejscu zastali dwóch pracowników restauracji, którzy przywieźli pod wskazany adres zamówione kebaby. Jak się okazało na miejscu zamówienia na dostawców czekało pięciu mężczyzn, którzy zaatakowali ich, bijąc pięściami i obrzucając kamieniami ukradli zamówione jedzenie i jednemu z pokrzywdzonych pieniądze oraz koszulkę. Sprawcy uszkodzili również pojazd pokrzywdzonych. Mężczyźni zatrzymali jednego z napastników, czterech z nich uciekło w kierunku kompleksu leśnego. 41-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przyjechał przewodnik z psem tropiącym, który w odległości około 5 km od miejsca zdarzenia, wytropił leżącego w trawie kolejnego rozbójnika. 26-latek również był pijany. Obaj trafili do policyjnego aresztu w Brodnicy. Po ustalonych rysopisach, policjanci ustalili, kim byli kolejni sprawcy. Następnego dnia (25.04.) losy zatrzymanych podzielił 35-latek. Zatrzymani zostali aresztowani przez brodnicki sąd na okres 3 miesięcy. 13 maja br. los swoich kolegów podzielił 19-latek, który również trafił do aresztu, a wczoraj brodniccy policjanci zatrzymali ostatniego ze sprawców kradzieży rozbójniczej, 18-letniego brodniczanina. Za kradzież rozbójniczą mieszkańcy Brodnicy odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 20.05.2020, 12:20 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 404

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Gościa zatrzymano szybciej niż dokonał napadu hihi.
Dodany 20.05.2020, 12:35 przez Zocha