baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty Brodnickiego

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO NA PODSTAWIE SKUMULOWANYCH DANYCH WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO
na godz. 14.00, dnia 20 maja 2020 roku DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ

DANE DLA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Na godz. 14.00 brak danych

DANE DLA POWIATU BRODNICKIEGO
• Kwarantanna - 141, ośrodki zbiorowe - 10; zakażeni - 0, nadzór sanitarny - 5, ozdrowieńcy - 10, hospitalizowani - 0, zmarli - 1.

- Szanowni Państwo. Sytuacja epidemiczna na terenie powiatu brodnickiego jest stabilna. Notujemy dalszy spadek liczby osób w kwarantannie. To wynik podjętych działań służb sanitarnych, medycznych, zarządzania kryzysowego, ale też i współpracy społeczeństwa. Ograniczenia były konieczne, jednak wirus w dalszym ciągu jest obecny i wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze towarzyszył nam długo. Musimy więc nauczyć się z nim funkcjonować.
Funkcjonować muszą też: państwo, instytucje, samorządy. Stąd potrzeba luzowania ograniczeń, ale bez niepotrzebnego ryzyka zdrowotnego. W tej chwili istnieje konieczność postawienia na budowanie odpowiedzialności za zdrowie, zarówno swoje, osób z własnego otoczenia, domu, pracy czy miejsca zamieszkania. Trzeba budować świadomość, że nasze właściwe, przemyślane wybory i zachowania mają wpływ na zdrowie innych. W przeciwnym razie wszystkie dotychczasowe działania w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii tracą sens - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 20.05.2020, 18:26 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 756

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.