baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Krajowa Mapa Zagrożeń

Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli od września 2016 roku otrzymaliśmy od mieszkańców powiatu brodnickiego ponad 1800 zgłoszeń. Na każde takie zgłoszenie reagują policjanci - dzielnicowi, ruchu drogowego lub patrolu interwencyjnego. KMZB funkcjonuje także w czasie stanu epidemii. Można na niej zaznaczyć między innymi takie zagrożenia, jak miejsca grupowania się osób. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jako jeden ze sposobów kontaktu społeczeństwa z Policją, na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie. Jest to narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Co dzieje się po naniesieniu odpowiedniego zagrożenia na Mapę?
Wszystkie zgłoszenia trafiają bezpośrednio do właściwych miejscowo jednostek policji. Na podstawie tych zgłoszeń funkcjonariusze tworzą odpowiednie zadania. Realizacją tych zadań zajmują się policjanci z różnych komórek m.in. ogniwa patrolowo-interwencyjnego, ruchu drogowego, a także dzielnicowi. Po weryfikacji zagrożenia następuje jego eliminacja.
"Mapa" jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, a jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.
Zachęcamy do korzystania z Mapy.
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 29.05.2020, 18:08 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 237

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.