baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Częściowe otwarcie stadionów dla kibiców

Po przerwie związanej z epidemią spowodowaną COVID-19 piłkarze PKO Ekstraklasy oraz I i II ligi wracają w ten weekend na boisko. Wznowienie rozgrywek to pierwszy krok w powrocie do sportowej normalności. Kolejny – czyli częściowe otwarcie stadionów dla kibiców – już od 19 czerwca. Fani piłki nożnej będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach. Co ważne – wszystko odbędzie się w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Aby zadbać o bezpieczeństwo związane z COVID-19, wprowadzimy specjalne zasady dotyczące zakupu biletów, odpowiedniego zajmowania miejsc oraz wymogów epidemicznych. Nowe zasady związane z powrotem kibiców na stadiony zostaną wypracowane we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

"Sport jest potrzebny nam wszystkim – dla zdrowia i hartu ducha. Ma dawać radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom" – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk oraz prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem.

Pomoc państwa dla klubów sportowych
Szef rządu podkreślił, że w trudnym czasie związanym z COVID-19 państwo polskie nie zostawiło klubów sportowych samymi sobie. "Wiele z klubów skorzystało z pomocy Tarczy Finansowej. Otrzymały one ponad 25 mln zł" – powiedział Mateusz Morawiecki. Co ważne, przy klubach sportowych pozostali także sponsorzy – spółki Skarbu Państwa.

Odmrażanie trybun
Jak będzie wyglądało odmrażanie trybun piłkarskich w praktyce?
Od 19 czerwca kibice będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach piłkarskich. Fani futbolu będą usadzeni w odpowiedni sposób, tak żeby nie dochodziło do grupowania się. Stosowane będą odpowiednie zasady dotyczące dezynfekcji, zakupu biletów oraz dochodzenia kibiców do stadionu.

źródło: www.gov.pl

Dodano/zmodyfikowano: 30.05.2020, 17:38 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 256

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.