baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Kolejne środki dla Gminy Brodnica

Gmina Brodnica otrzyma wsparcie finansowe w realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" w roku 2020 w wysokości 28.000 zł. Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski składając wniosek do Wojewody zarezerwował wkład własny niezbędny do zakupu książek w wysokości 7.000 zł, co stanowi 20% wnioskowanej i przyznanej gminie kwoty. W ramach planowanych działań zostaną zakupione książki dla Szkół Podstawowych w: Szabdzie, w Gortatowie z siedzibą w Szczuce oraz w Gorczenicy, zorganizowane będą konkursy czytelnicze, recytatorskie, lekcje biblioteczne z wykorzystaniem nowego księgozbioru, różnorodne akcje dla uczniów, np. biblioteka w plecaku itp. Szkoła pozyska nowości wydawnicze. Uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania. Doposażenie szkolnych bibliotek wzbogaci i uatrakcyjni księgozbiór szkolny, co niewątpliwie wpłynie na rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej na terenie Gminy Brodnica.

Posiłek w szkole i w domu
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, działając na podstawie Porozumienia zawartego z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, w sprawie powierzenia Kujawsko-Pomorskiemu Kuratorowi Oświaty zadań związanych z realizacją modułu 3 wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" przyznał dotację dla Gminy Brodnica w wysokości 50.000 zł, w tym dla Szkoły Podstawowej w Szabdzie 25.000 zł oraz dla Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce 25.000 zł. Gmina w odniesieniu do każdej szkoły objętej wnioskiem zadeklarowała wkład własny w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów realizacji zadania. W ramach wsparcia planowane jest w obydwu szkołach dostosowanie pomieszczeń do potrzeb jadalni, co przyczyni się do podniesienia komfortu spożywania posiłków przez uczniów w szkołach.

źródło: Urząd Gminy Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 01.06.2020, 12:46 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 159

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.