baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Matura w czasach pandemii

Maseczki na usta i nos, przyłbice ochronne na twarz, rękawiczki lateksowe na dłonie, płyny dezynfekcyjne i inne zabezpieczenia przed zakażeniem wirusem SARS CoV-2 były potrzebne, żeby przeprowadzić tegoroczne matury. W poniedziałek, 8 czerwca do egzaminu dojrzałości w szkołach dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Brodnicki w specjalnym rygorze sanitarnym przystąpiło 353 abiturientów.
Ogółem w tym roku szkoły maturalne dla młodzieży ukończyło w placówkach prowadzonych przez powiat 428 uczniów. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy na 123 abiturientów do matury przystąpiło 122 uczniów. W szkołach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, spośród 270 abiturientów do egzaminu dojrzałości stanęło 201. Najmniej liczna grupa uczniów - 30 spośród 35 kończących naukę w szkole – zmierzyła się z maturalnym wyzwaniem w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Do egzaminu przystąpili też słuchacze szkół dla dorosłych.
Matury 2020 potrwają od 8 do 29 czerwca. Planowany jest także dodatkowy egzamin dla tych uczniów, którzy nie mogli podejść do testu ze względów zdrowotnych. Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, ze względu na pandemię w tym roku nie będzie matur ustnych.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 08.06.2020, 15:38 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 830

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Wymaganie filmików z uczennicami przez nauczycieli - czy to nie jest poza prawem ?
Dodany 08.06.2020, 16:38 przez kasia