baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach. Wczoraj (14.06.) brodniccy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h. Kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wczoraj (14.06.) policjanci ruchu drogowe z Brodnicy, zatrzymali prawo jazdy 56-letniemu kierowcy toyoty, który jechał ul.Sikorskiego w Brodnicy z prędkością 103 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h w obszarze zabudowanym.
Tego samego dnia w miejscowości Jajkowo uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił 62-letni kierowca forda. Mieszkaniec Olsztyna przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.
Policjanci wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość nie stosują, a także nie będą stosować "taryfy ulgowej". Wszystkim kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcy ponieśli również konsekwencje w postaci nałożonych wysokich mandatów karnych, a na ich konta "wpłynęły" punkty karne.
Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu oraz ostrożną jazdę!

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 15.06.2020, 09:55 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1229

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.