baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Wkrótce sesja absolutoryjna

Na wtorek, 30 czerwca br. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał XIX sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Porządek obrad przewiduje m.in. debaty nad raportem o stanie Powiatu Brodnickiego i sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Brodnickiego za 2019 r. oraz głosowanie nad absolutorium. Posiedzenie odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego, przy ul. Lidzbarskiej 14 w Brodnicy. Początek o godz. 15.30.

Na sesji zaplanowano m.in. wystąpienie Starosty Brodnickiego na temat raportu o stanie Powiatu Brodnickiego w 2019 r. oraz debatę nad raportem, w której przewidziano czas na głosy radnych i mieszkańców. Debata zakończy się rozpatrzeniem projektu uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Brodnicy wotum zaufania.

Następnie zaplanowano wystąpienie Starosty na temat realizacji budżetu Powiatu Brodnickiego w 2019 r. i debatę nad sprawozdaniem z wykonania planu dochodów i wydatków w ubiegłym roku z uwzględnieniem stopnia zaawansowania programów wieloletnich oraz nad sprawozdaniami finansowymi. Przewidziana jest również dyskusja nad uchwałą Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy z dnia 6 kwietnia 2020 r. w sprawie wyrażenia opinii o przedłożonym przez Zarząd Powiatu w Brodnicy sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2019 rok wraz z informacją o stanie mienia Powiatu, a także uchwałą Komisji Rewizyjnej w sprawie wniosku o udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu w Brodnicy za 2019 r. Przewidziana jest także debata nad informacją z przebiegu wykonania planu finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy za 2019 r. Zaplanowano też głosowania nad sprawozdaniami oraz uchwałą w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

Szczegóły w porządku obrad

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 16.06.2020, 12:20 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 384

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.