baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty Brodnickiego

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO NA PODSTAWIE SKUMULOWANYCH DANYCH WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO
na godz. 14.00, dnia 17 czerwca 2020 roku DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ

DANE DLA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Zakażeni - 630, zmarli - 49, ozdrowieńcy - 527.

DANE DLA POWIATU BRODNICKIEGO
Kwarantanna – 73, ośrodki zbiorowe - 0, zakażeni - 1, nadzór sanitarny - 0, ozdrowieńcy - 11, hospitalizowani - 0, zmarli - 1.

- Szanowni Państwo. Od ostatniego komunikatu sytuacja epidemiczna na terenie miasta i powiatu w odróżnieniu od województwa zasadniczo się nie zmienia. W dalszym ciągu w izolacji pozostają dwie osoby z wynikiem dodatnim. Są to osoby, którym pobrano próby z 12-dnia kwarantanny. Ich stan ogólny jest dobry. Nie ma osób z terenu miasta i powiatu hospitalizowanych z potwierdzeniem koronawirusa. Szanowni Państwo. Za nami kolejny długi weekend. Patrząc na to co działo się w te dni to większość społeczeństwa zachowuje się jakby już odwołano pandemię. Przypominam i będę przypominał, chociaż czasami spotykam się ze zwykłą złośliwością, że przepisy sanitarne dotyczące zwalczania Covid-19 w dalszym ciągu obowiązują. Z niepokojem obserwujemy rezygnację z maseczek ochronnych podczas zakupów, w autobusach, bazarach, ośrodkach wypoczynkowych. Dwumetrowy dystans przestał już istnieć. Znowu zauważyliśmy w trakcie weekendu wzmożony napływ gości, w większości nie stosujących się do żadnych norm sanitarnych. Rozluźnienie rygorów sanitarnych cieszy nas wszystkich, lecz nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności.
W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz służb zarządzania kryzysowego powiatu z kierownikami ośrodków wypoczynkowych z terenu powiatu brodnickiego, którego tematem było bieżące funkcjonowanie ośrodków wypoczynkowych w ramach przepisów sanitarnych, dotyczących funkcjonowania w sytuacji zagrożenia pandemii, celem zapewnienia bezpiecznych warunków wypoczynku w powiecie brodnickim.
Szanowni Państwo. Brodnicki szpital powoli, o czym wcześniej była informacja, otwiera ambulatoria i poradnie.
Z przerażeniem obserwowaliśmy wcześniej i dzisiaj pacjentów, którzy w większości nie zachowują dystansu, niezabezpieczeni w maseczki oczekują na przyjęcie. A przecież jeden pacjent tylko podejrzany o kontakt – to automatyczne zamknięcie poradni, oddziału. Jeden dodatni przypadek to zamknięta placówka.
Postępujmy rozsądnie i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Pamiętajmy nie tylko o sobie, ale też o innych. Chroniąc siebie, chronimy też swoje otoczenie. O zmianach sytuacji będę Państwa informował na bieżąco - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 17.06.2020, 14:05 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 1862

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Dlaczego liczby ozdrowieńców i zakażonych w tym komentarzu różnią się od aktualnego komunikatu na stronie starostwa powiatowego?
Dodany 18.06.2020, 08:18 przez spostrzegawczy