baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Ponad 27 litrów krwi udało się zebrać dla chorej Nadii

Już tradycją stało się, że co kilka tygodni pod pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy parkuje ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Wczorajsza akcja zbiórki krwi, zorganizowana była dla 5 letniej Nadii Przybyłowskiej, córki brodnickiego policjanta, u której na początku maja zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Tylko w dniu wczorajszym udało się zebrać ponad 27 litrów krwi!
W czwartek (18.06.) pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, po raz kolejny zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Brodniccy policjanci wspólnie z pracownikami Oddziału Terenowego CRKiK tym razem zorganizowali akcję zbiórki krwi z dla 5 -letniej Nadii Przybyłowskiej, córki brodnickiego policjanta. Nadia zachorowała na ostrą białaczkę limfoblatyczną ponad miesiąc temu i od tamtej pory poddawana jest intensywnej chemioterapii w bydgoskim szpitalu. W akcję zbiórki krwi włączyło się wiele osób. Poza brodnickimi policjantami oraz pracownikami komendy do akcji włączyli się policjanci z sąsiednich powiatów, żołnierze, strażacy, brodniccy motocykliści z klubu BSM BROBIKERS oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego. W tym samym czasie policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy prowadzili akcję zbiórki krwi dla Nadii w Terenowej Stacji Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. W dniu wczorajszym udało się zebrać ponad 27 litrów krwi od 58 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować wczorajszą akcję oraz wszystkim tym, którzy w niej uczestniczyli.

W dalszym ciągu można oddawać krew dla Nadii w punktach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Pamiętajmy, że nasza krew może uratować niejedno życie!

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 19.06.2020, 12:48 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 974

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.