baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty Brodnickiego

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO NA PODSTAWIE SKUMULOWANYCH DANYCH WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO na godz. 14.00, dnia 19 czerwca 2020 roku DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ

DANE DLA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Zakażeni - 644, zmarli - 49, ozdrowieńcy - 532.

DANE DLA POWIATU BRODNICKIEGO
Kwarantanna – 31, ośrodki zbiorowe - 0, zakażeni - 1, nadzór sanitarny - 0, ozdrowieńcy - 11, hospitalizowani - 0, zmarli - 1.

- Szanowni Państwo. Na chwilę obecną mamy na terenie miasta i powiatu jedną osobę zakażoną. Przebywa w izolacji, jej stan jest dobry. Nie ma mieszkańców hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa.
Notujemy nagły, skokowy wzrost liczby osób przebywających w kwarantannie. Są to osoby, które miały kontakt z osobami dodatnimi w trakcie imprez i spotkań okolicznościowych, towarzyskich poza terenem naszego powiatu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny prowadzi w tej chwili rozmowy indywidualne z organizatorami tego typu imprez na terenie powiatu brodnickiego, aby zapobiec podobnym przypadkom na naszym terenie.
Wytyczne służb sanitarnych w sprawie organizacji tego typu imprez znajdują się na stronie Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brodnicy, dostępne są na stronie powiatu oraz zostały rozesłane przez służby zarządzania kryzysowego do gmin. Prosimy o ich bezwzględne stosowanie. Na wniosek Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy przy współudziale służb zarządzania kryzysowego powiatu odbyło się spotkanie z właścicielami i kierownikami obiektów wypoczynkowych zlokalizowanych na naszym terenie.
Omówiono szczegółowo zagadnienia związane z funkcjonowaniem placówek w sezonie letnim, w trakcie trwającej w kraju pandemii, celem zapewnienia bezpiecznych warunków wypoczynku turystom i mieszkańcom powiatu brodnickiego.
Jeszcze raz omówiono wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i procedury dotyczące poszczególnych ośrodków.
W dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzin mieszkańców DPS-u. Pomimo przedstawionych przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego zasad opuszczania i odwiedzin pensjonariuszy domów pomocy społecznej, po ich głębokiej analizie i konsultacjach podtrzymujemy w/w zakaz.
Szanowni Państwo. Jeszcze raz apeluję o zdrowy rozsądek! Chrońmy siebie a przez to naszych bliskich oraz nasze otoczenie. Nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 19.06.2020, 14:12 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1627

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.