baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > I LO na drugim miejscu w Europie w królewskiej grze

6 Międzynarodowy Towarzyski Turniej Szachowy Szkół (6th Chess School-Friendly International Event) rozpoczął się 31 października 2019r. i trwał 7 miesięcy. Wystartowało 9 drużyn w składzie 4 osobowym (grający opiekun/trener wraz z trzema uczniami szkoły). Na końcowy wynik składały się wyniki poszczególnych zawodników. Rozegrano 4 turnieje indywidualne, łącznie 144 partie szachowe. Rywalizacja podczas zawodów była fair play, zawodnicy nawiązywali rozliczne kontakty między sobą, szlifowali swój język angielski, poznawali wirtualnie miasta oraz szkoły, z których pochodzili uczestnicy turnieju.
W turnieju brały udział szkoły z Polski, Niemiec, Anglii, Hiszpanii, Grecji, Bułgarii. ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy wygrało między innymi z takimi szkołami o wielowiekowej tradycji jak: Wilsons School ufundowana w 1615r., Kings College ufundowany przez Jerzego IV Hanowerskiego w 1829r.

Drużyna ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy od lat odnosi sukcesy w tym turnieju.
Internet w obliczu pandemii był doskonałą możliwością kontynuowania pasji grania w szachy. W czasie zamknięcia szkół koło szachowe działa w internecie na portalu chess.com, gdzie organizuje cotygodniowe turnieje i skupia dzięki temu nie tylko uczniów ale i wszystkich sympatyków królewskiej gry z Polski i z Europy.

Wyniki indywidualne:
I szachownica - Marcin Kołodziejski 6,5/8 - (5 zwycięstw, 3 remisy) - I miejsce na swojej szachownicy.
II szachownica - Łukasz Malgaski - 7/8 - II miejsce na swojej szachownicy.
III szachownica - Michał Wieczyński - 6/8 - III miejsce na swoje szachownicy.
IV szachownica - Wiktor Olszewski -6,5/8 - II miejsce na swoje szachownicy.

źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 21.06.2020, 15:41 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 840

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Jaki jest najgorszy ruch w szachach ?
Dodany 22.06.2020, 10:59 przez pytanie