baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjant z Golubia-Dobrzynia w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant z Golubia-Dobrzynia w czasie wolnym od służby, zatrzymał na terenie powiatu brodnickiego nietrzeźwego kierowcę opla astry. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz przekazał pijanego kierowcę kolegom z brodnickiej komendy. Zatrzymanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności
W miniony weekend, policjant z Golubia-Dobrzynia, będąc w czasie wolnym od służby, przemieszczając się drogami powiatu brodnickiego zauważył opla astrę, który jechał całą szerokością jezdni, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariuszowi w miejscowości Dzierzno udało się wyprzedzić i zatrzymać pojazd. Policjant przedstawił się i wyczuwając od kierowcy alkohol uniemożliwił mu dalszą jazdę oraz powiadomił kolegów z brodnickiej jednostki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ujęcia nietrzeźwego kierowcy poddali go badaniu alkotestem. Okazało się, że 71-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi powiatu brodnickiego uprawnienia do kierowana pojazdami. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pobawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 22.06.2020, 12:50 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 540

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
W jakim celu przemieszczał się drogami powiatu brodnickiego ?
Dodany 23.06.2020, 11:52 przez pytanie