baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > ZSS w czasie pandemii

W Zespole Szkół Specjalnych od 25 marca do 17 maja br. wszystkie zajęcia prowadzone były w formie zdalnego nauczania. Od 18 maja zajęcia rewalidacyjne, rewalidacyjno-wychowawcze i wczesnego wspomagania rozwoju odbywają się w zarówno w formie zdalnej, jak i w szkole.
W zajęciach rewalidacyjnych na terenie szkoły uczestniczy 25 uczniów, co stanowi 38 proc. całej społeczności szkolnej. Bezpośrednio w szkole w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych bierze udział 3 uczniów, a w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju - 5 osób.
Jak poinformowała dyrekcja placówki, zajęcia odbywają się z zachowaniem wszystkich rygorów sanitarnych. Przed rozpoczęciem zajęć szkoła została zdezynfekowana i przygotowana na przyjęcie uczniów. Pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni wyposażeni zostali w przyłbice, maseczki i rękawiczki. Uczniowie przychodzący do szkoły odbierani są w drzwiach przez nauczycieli, gdzie następuje dezynfekcja rąk.
Podczas zajęć w klasach zachowana jest wymagana odległość między uczniami. Wszystkie zabawki, dywany i pomoce dydaktyczne, które nie mogą być codziennie dezynfekowane, są zabezpieczone i schowane. Uczniowie korzystają wyłącznie z pomocy dydaktycznych, które są myte i dezynfekowane po każdych zajęciach.
Nauczyciele pilnują, aby uczniowie często myli ręce. Podczas trwania zajęć z uczniami szkoła jest zamknięta, a sekretariat szkoły pracuje zdalnie. Pracownicy administracji i obsługi nie mają kontaktu z uczniami. Po skończonych zajęciach wszystkie miejsca, gdzie przebywali uczniowie i pomoce z których korzystali są codziennie dokładnie dezynfekowane. Na koniec zajęć uczniowie są odprowadzani do drzwi, gdzie odbierani są przez swoich rodziców.

Pozostałe zajęcia edukacyjne realizowane są w formie zdalnej. Nauczyciele systematycznie przesyłają swoim uczniom różnorodne materiały i wspierają rodziców w ich realizacji. Zakończenie roku szkolnego nastąpi w piątek, 26 czerwca.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 23.06.2020, 14:52 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 199

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.