baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Komunikat Starosty Brodnickiego

KOMUNIKAT STAROSTY BRODNICKIEGO NA PODSTAWIE SKUMULOWANYCH DANYCH WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO na godz. 14.00, dnia 23 czerwca 2020 roku DOTYCZĄCY AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ

DANE DLA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Zakażeni - 652, zmarli - 49, ozdrowieńcy - 534

DANE DLA POWIATU BRODNICKIEGO
Kwarantanna - 44, ośrodki zbiorowe - 0, zakażeni - 3, nadzór sanitarny - 0, ozdrowieńcy - 11, hospitalizowani - 0, zmarli - 1.

- Szanowni Państwo. Sytuacja od ostatniego komunikatu nie zmieniła się - w dalszym ciągu mamy w powiecie trzy osoby zakażone koronawirusem. W kwarantannie przebywają osoby z tych właśnie kontaktów. Będą od nich pobrane próby na obecność SARS Cov-2. Na terenie kraju i województwa daje się zauważyć wzrost przypadków objawowych u osób po 50. roku życia. Należy przez swoje racjonalne zachowanie chronić te osoby, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.
Do głównych ognisk zagrożenia należy zaliczyć także zakłady pracy oraz imprezy o charakterze okolicznościowym czy towarzyskim. Tutaj jeden przypadek bezobjawowy może spowodować lawinę.
Może należałoby głęboko zastanowić się nad przełożeniem terminów uroczystości, np. weselnych, na dogodniejszy czas, bądź ograniczyć liczbę osób zaproszonych. Trzeba myśleć nie tylko o sobie, ale też o wszystkich uczestnikach pochodzących często z różnych części kraju. Na tego typu imprezach nie da się bowiem utrzymać odpowiedniego do zagrożenia, bezpiecznego dystansu.
Szanowni Państwo. Dziś obchodzimy Dzień Ojca. To święto, które od dziesięcioleci ma swoje stałe miejsce w kalendarzu polskich świąt. Wszystkim Ojcom z tej okazji składam serdeczne życzenia.
Warto pamiętać, że rolą ojca jest wnoszenie w życie rodziny autorytetu oraz zapewnienie jej członkom stabilności i bezpieczeństwa. Odpowiedzialność za rodzinę to wartość nadrzędna i jeden z filarów jej prawidłowego funkcjonowania. Zwłaszcza dziś, w dobie pandemii koronawirusa, takie ojcowskie przymioty jak roztropność, rozwaga, troska o rodzinę oraz zdrowie jej członków powinny wysuwać się na plan pierwszy. Tym bardziej warto to podkreślić w obliczu nadchodzących wakacji i sezonu urlopów, kiedy podczas letnich wypraw siłą rzeczy będziemy spotykać się i kontaktować z innymi. Pamiętajmy, by zachować odpowiedni dystans i stosować się do rygorów sanitarnych. Nie narażajmy siebie, swoich rodzin, przyjaciół ani innych napotkanych osób na ryzyko zakażenia. Niech wakacje i urlopy będą czasem wypoczynku, a nie niepotrzebnej troski. Wszystko w naszych rękach - Piotr Boiński Starosta Brodnicki

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 23.06.2020, 14:56 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1762

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.